LSU docentė dr. Kristina Poderienė DELFI TV laidoje „Delfi rytas“: „Mėgstama veikla mums padeda kovoti su stresu“

LSU docentė

Vis daugiau žmonių per karantiną susiduria su psichologinėmis problemomis – dažniau jaučiame stresą, padidėjusį nerimą ar nuovargį. DELFI TV laidoje „Delfi rytas“ Lietuvos sporto universiteto (LSU) doc. dr. Kristina Poderienė pasidalijo patarimais, kaip kovoti su stresu ir pagerinti ne tik savo psichologinę, bet ir fiziologinę būklę.

„Streso būsena prilygsta fiziniam krūviui – širdis plaka dažniau, padidėja gliukozės kiekis kraujyje, mūsų imuninė sistema silpnėja. Labai svarbu visada išsiaiškinti nerimo priežastis, turime kuo mažiau kreipti dėmesį į smulkmenas“, – teigė LSU dėstytoja.

K. Poderienės teigimu, fiziologiniai procesai žmogui taip pat gali labai padėti. „Esant stresinei situacijai, giliai kvėpuokime. Prieš miegą irgi verta daryti kvėpavimo pratimus – mūsų iškvėpimas turi būti dukart ilgesnis nei įkvėpimas. Taip pat atlikime kitas nesudėtingas mankštas. Turėtume nepamiršti ir šilto dušo – jis padeda atsipalaiduoti ir „nuplauti“ dienos problemas“, – patarė LSU docentė.

Pasak K. Poderienės, žmonės turėtų nebijoti ir eksperimentuoti. „Tam, kad greičiau atsipalaiduotume, užsiimkime mėgstama veikla. Ji mus veikia teigiamai ir apsaugo nuo neigiamų minčių, padeda kovoti su stresu“, – sako K. Poderienė.

Kviečiame žiūrėti DELFI TV laidos „Delfi rytas“ įrašą: