LSU dėstytojai stiprino savo pedagogines kompetencijas JAV lektoriaus seminare

Lietuvos sporto universitete (LSU) pagal „Erasmus+“ mobilumo programą lankėsi Boise valstijos universiteto (JAV) dėstytojas Shawn R. Simonson. Jis Universiteto dėstytojams ir doktorantams vedė trijų dienų seminarą apie POGIL mokymo metodo taikymą dirbant su studentais (angl. Process Oriented Guided Inquiry Learning (POGIL): A Learner-Centered Pedagogy).

Shawn R. Simonson yra Boise valstijos universiteto Kineziologijos katedros profesorius ir Sportinės veiklos laboratorijos direktorius, įgijęs Šiaurės Kolorado universiteto kineziologijos daktaro laipsnį. Nuo 2014 m. profesorius Shawn R. Simonson pradėjo dirbti lektoriumi universiteto Mokymo ir mokymosi centre, kur veda mokomuosius seminarus, konsultuoja ir skaito pranešimus, kaip tobulinti mokymo ir studentų mokymosi kompetencijas. Profesorius yra sertifikuotas POGIL mokymo metodo lektorius ir aktyvus šio mokymo metodo puoselėtojas, 2019 m. išleidęs mokomąją knygą „POGIL: An Introduction to Process Oriented Guided Inquiry Learning for Those Who Wish to Empower Learners“.

„Seminaras buvo įdomus. Išgirdome naujų idėjų, kaip labiau įtraukti studentus. Didžiausia seminaro nauda – tai, jog turėdami bent kažkiek laisvo laiko nuo užduočių, daug diskutavome, kaip reikėtų atnaujinti darbo su studentais metodikas“,– savo įspūdžiais dalijosi LSU dėstytoja Kristina Poderienė.

Pasak LSU doktoranto Giedriaus Dranevičiaus, edukologams POGIL metodas yra puikus įrankis, galintis padėti studentams išsiugdyti daug papildomų kompetencijų, reikalingų darbo rinkoje bei gyvenime. „Lektorius Shawn R. Simonson aiškiai išdėstė medžiagą, atsakė į iškilusius klausimus, dalijosi asmenine darbo patirtimi, POGIL metodo taikymu praktikoje. Tikrai manau, kad kiekvienas seminaro dalyvis ras ką pritaikyti savo darbe ir paskaitas, pamokas ar treniruotes pavers turtingesniu, visaverčiu edukaciniu procesu“,– įsitikinęs LSU doktorantas.

LSU pradėjo bendradarbiauti su Boise valstijos universitetu nuo 2018 m., tačiau dėl užsitęsusios COVID-19 pandemijos studentų ir dėstytojų mainai pradėti vykdyti tik nuo šių mokslo metų. Šį pavasario semestrą Aidaho valstijos sostinėje įsikūrusiame Boise valstijos universitete dalinių studijų pagal „Erasmus+“ programą yra išvykę du Treniravimo sistemų studijų programos studentai Jokūbas Jurėnas ir Valentinas Ulinas.

Tarptautinių ryšių skyriaus informacija