LSU dėstytoja tarptautinėje konferencijoje dalijosi įžvalgomis apie moterų sportą Lietuvoje

Beveik savaitę Stambule vykusiame Erasmus+ projekto „Youth Volunteetring in Sport“ darbe savo patirtimi dalijosi LSU lektorė dr. Birutė Statkevičienė OLY. Tuo metu Stambule vyko ir tarptautinė konferencija „Women Impowering in Sport“, kurioje dalyvavo dešimties šalių atstovai. Dr. B. Statkevičienė konferencijos dalyviams pasakojo apie sportą Lietuvoje, ypač apie moterų, savo sportinę patirtį, moterų sportavimo ilgaamžiškumo ypatumus.

Konferencijoje dalyvavo ir Turkijos vykdomų sporto projektų generalinė koordinatorė Shirin Amin, FIBA licencijuota agentė Ceren Ateş, buvusi krepšininkė, žaidusi JAV universitetų krepšinio čempionatuose. Konferencijos pertraukėlių metu Ceren domėjosi ir jaunomis perspektyviomis Lietuvos krepšinio žaidėjomis. Stambulo privataus Bilgi universiteto Sporto vadybos katedros dėstytoja İlknur Hacısoftaoğlu kalbėjo apie lygias moterų ir vyrų teises Turkijoje. Visos konferencijoje dalyvavusios žinomos moterys skatino jaunas merginas būti aktyvesnes sporte.

Be minėto projekto ir konferencijos, Stambule vyko ir 41 bėgimo maratonas, kuriame dalyvavo apie 137 tūkstančiai profesionalių bėgikų ir mėgėjų. Tai vienintelis maratonas pasaulyje, kur bėgama dviejuose žemynuose: bėgikai startuoja Azijos žemyne, o baigia – Europoje. Mėgėjams, kurių sąraše buvo ir konferencijos bei projekto dalyviai, buvo parengta 8 km trasa. Bėgikai galėjo grožėtis puikiu Stambulo vaizdu nuo Bosforo sąsiaurio tilto. Ekstremalu buvo jausti, kaip nuo tūkstančio bėgikų siūbuoja tiltas. Šis bėgimas yra didžiulė šventė visoje Turkijoje.