LSU darbuotoja sėmėsi patirties Austrijoje pagal „Erasmus+“ programą

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Mokslo ir doktorantūros departamento direktorė dr. Margarita Drozdova-Statkevičienė pagal „Erasmus+“ mobilumo programą lankėsi Graco universitete, Austrijoje. Čia buvo surengta „Erasmus+“ personalo mokymų programa „GUESTWeek“, kurios metu Graco universiteto administracijos darbuotojai dalijosi savo gerąja patirtimi.

Į šią programą buvo pakviesti dalyviai iš 16-os skirtingų šalių, tad bendruose užsiėmimuose buvo galimybė pabendrauti su skirtingų universitetų atstovais ir sužinoti jų patirtis bei pasidalyti savosiomis. Pirmąją renginio dieną, be kitų veiklų, vyko ir universitetų pristatymo sesija. Tai buvo puiki proga pristatyti LSU kitiems dalyviams. Kitomis dienomis užsiėmimai vyko konkrečiuose administracijos padaliniuose. Margaritos atstovaujama sritis buvo mokslas ir doktorantūra, tad veiklos vyko būtent Graco universiteto Doktorantūros akademijoje.

Doktorantūros akademijoje Margarita susipažino su Austrijos ir Graco universiteto doktorantūros studijų politika, finansavimo galimybėmis, doktorantams teikiamomis paslaugomis, jiems organizuojamais renginiais. Per individualias sesijas buvo galima pabendrauti, padiskutuoti su kiekvienu Doktorantūros akademijos darbuotoju apie LSU ir Graco universiteto doktorantūros studijų, finansavimo ir kitus panašumus bei skirtumus. Graco universitete studijuoja apie 1500 doktorantų, tarp kurių nemažai užsieniečių. Doktorantai savo tyrimus vykdo net 12-oje skirtingų sričių.

„Džiaugiuosi, kad pasinaudojau šia „Erasmus+“ programa. Po viešnagės Graco universitete parsivežiau be galo daug įspūdžių, gerų emocijų ir patirčių. Buvo įdomu pabendrauti su kitų šalių universitetų atstovais. Didelį įspūdį paliko Graco universiteto bibliotekos skaitykla, saugoma UNESCO. Šios bibliotekos aplinka, kai matai daug intensyviai besimokančių studentų, ir tave tarsi įkvepia mokytis“, – sako M. Drozdova.

Šiuo metu yra paskelbtas konkursas dėl dalyvavimo „Erasmus+“ darbuotojų mokymo mobilumo programoje 2023–2024 m. m. 2-ąjį pusmetį. Paraiškos gali būti teikiamos per LSU informacinę sistemą iki š. m. gruodžio 11 d.

Tarptautinių ryšių skyriaus informacija