LSU atstovų pergalės Lietuvos aklųjų ir silpnaregių plaukimo čempionate

Kauno „Vilijos“ 25 m plaukimo baseine vyko 2021 m. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių komandinis plaukimo čempionatas, kuriame dalyvavo ir grupelė Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentų.

Geriausiai pasisekė pirmo kurso magistrantui Osvaldui Kucavičiui – plaukdamas 50 m laisvuoju stiliumi jis pagerino Lietuvos rekordą (28,27 sek.). Osvaldas laimėjo pirmą vietą plaukdamas ir 100 m laisvuoju stiliumi (1. 12,77 sek.), o 50 m nugara buvo ketvirtas.

LSU alumnas Mindaugas Dvylaitis užtikrintai laimėjo plaukdamas 100 m ir 50 m nugara ir S11 klasėje – 50 m laisvuoju stiliumi. Antro kurso magistrantas Marius Skripkaitis  S12 klasėje užėmė pirmą vietą plaukdamas 100 m nugara ir 100 m krūtine. Plaukdamas 50 m nugara jis buvo trečias. Ketvirtakursė Marija Skripkaitytė užėmė ketvirtą vietą plaukdama 100 m laisvuoju stiliumi bei du kartus ketvirtą vietą estafetiniuose plaukimuose.

Komandinę pirmąją vietą užėmė Kauno „Sveikata1“ komandos plaukikai. Joje buvo M. Skripkaitis ir M. Dvylaitis. O. Kucavičiaus komanda „Paralimpietis“ bendroje komandinėje įskaitoje buvo antra. M. Skripkaitytė atstovavo Kauno „Sveikata2“ komandai, kuri užėmė ketvirtą vietą.

LSU Treniravimo sistemų studijų programos dėstytojų grupė (Ilona Judita Zuozienė, Valentina Skyrienė, Jolanta Grigonienė, Aurelijus Kazys Zuoza) su Universiteto studentais ir alumnais jau daugiau kaip dešimtmetį padeda Lietuvos aklųjų sporto federacijai vykdyti plaukimo varžybas. Šiemet teisėjų komandą papildė Treniravimo sistemų studijų programos ketvirtakursis Saulius Valatkevičius, Fizinio ugdymo ir sporto studijų programos antrakursis Arnas Marčiulionis bei Kineziterapijos antrakursiai Ramūnas Pugžlys ir Benas Mačiulaitis. Komandų dalyviais rūpinosi LSU plaukimo dėstytoja dr. Birutė Statkevičienė OLY, o ketvirtakursė Muskaan Mujawar savanoriavo varžybose ir ištikimai palaikė LSU plaukikus.