Nutarta kurti bendrą sportininkų dvikryptės karjeros sistemą Lietuvoje

Seime  vykusioje konferencijoje „Sportininkų dvikryptė karjera: realijos ir perspektyvos“ dalyvavo bei pranešimus pristatė ir Lietuvos sporto universiteto atstovai.

Diskusijos tikslas – didinti suvokimą apie kryptingos sportininkų dvikryptės karjeros sistemos plėtrą Lietuvoje.
Renginį organizavo Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), Lietuvos sporto universitetas (LSU) ir Nacionalinė sportininkų asociacija. Dalyvius sveikino Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė.

Savo patirtimi dalijosi šiuolaikinės penkiakovės sportininkas Justinas Kinderis, futbolininkas Dominykas Radzevičius ir ėjikė Brigita Virbalytė.

Viceministrė Kornelija Tiesnesytė supažindino su Lietuvoje taikomomis sportininkų dvikryptės karjeros praktikomis, o LSU rektorė Diana Rėklaitienė pristatė šios karjeros praktiką Universitete.

Konferencijos dalyviai diskutavo, kokius elementus būtina įtraukti į sportininkų dvikryptės karjeros sistemą Lietuvoje. Nutarta sudaryti darbo grupę, kuri rūpinsis bendros sistemos dvikryptei sportininkų karjerai užtikrinti kūrimu. Šiai grupei vadovaus ŠMSM Sporto grupės vadovas Rolandas Zuoza.

Tikimasi, kad ir toliau sėkmingai bendradarbiaujant LSU, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komitetui, ŠMSM, sporto šakų federacijoms ir kitiems socialiniams partneriams pavyks sukurti efektyvią dvikryptės sportininkų karjeros sistemą.