LSU atstovai dalyvavo tarptautiniame darbo su neįgaliaisias projekte ir mokslinėje konferencijoje Turkijoje

Dešimt dienų Mersine (Turkija) vyko „Erasmus+“ K1 jaunimo mokymo projektas Include… don’t isolate, skirtas darbui su įvairaus amžiaus neįgaliaisiais, jų mokymui, įgūdžių tobulinimui. Lietuvai atstovavo 5 dalyviai, tarp kurių buvo Lietuvos sporto universiteto (LSU) ketvirto kurso studentas Matas Jurevičius ir dr. Birutė Statkevičienė Kartu dalyvavo įvairaus amžiaus neįgalieji bei asmenys, dirbantys su neįgaliais žmonėmis, iš Rumunijos, Turkijos, Slovėnijos.

Projekto darbotvarkė buvo labai įtempta. Kiekvienos šalies dalyviai dalijosi darbo su neįgaliaisiais patirtimi, susipažino su „Erasmus+“ projektų rašymo direktyvomis, projektų reikalingumu ir jų galimybėmis gauti finansavimą bei kaip projektus įgyvendinti.

Tuo pačiu metu Mersine vyko mokslinė praktinė konferencija „Įgalink stiprius dialogų tiltus“ (Enable Bridges With Sustanaible Dialogue). Joje daug dėmesio buvo skiriama Turkijos jaunimo organizacijų darbui su neįgaliaisiais. Turkijos regionų vadovai ir jaunimas pasakojo apie nuveiktus darbus. Sekcijų darbe dalyvavo ir LSU studentas M. Jurevičius, kuris kartu su dr. B. Statkeviciene pasidalijo darbo su neįgaliaisiais patirtimi, pasakojo apie neįgaliųjų galimybes studijuoti LSU.

Po įvairių veiklų, laisvu laiku, galėjome pasimaudyti tik mums, bet ne Mersino gyventojams, šiltoje Viduržemio jūroje. Dalyvavome „Turkijos nakties“ programoje, draugystės vakare pristatėme Lietuvą, vaišinome lietuviškais valgiais. Visiems ypač patiko iš Lietuvos atsivežta kepta juoda duona su česnaku.

Sporto ir laisvalaikio centro trenerės dr. Birutės Statkevičienės OLY informacija