LSU atstovai – baigiamajame tarptautinio projekto „ESA – praturtintos sportinės veiklos programa“ posėdyje

Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai doc. dr. Simona Pajaujienė, doc. dr. Ilona Zuozienė ir Tarptautinių ryšių specialistas Tomas Kukenys dalyvavo Erasmus+ projekto „ESA – praturtintos sportinės veiklos programa“ finaliniame posėdyje, vykusiame Miunchene (Vokietija). ESA projektu buvo siekiama parengti ir įgyvendinti kognityvinėmis užduotimis praturtintą sportinės veiklos programą mokyklinio amžiaus vaikams, kuri lavintų moksleivių motorinius įgūdžius, gerintų jų kognityvinius ir socialinius gebėjimus bei motyvaciją būti fiziškai aktyviems. Baigus projektą bus skelbiami apibendrinti Europos moksleivių fizinio pajėgumo ir kognityvinių funkcijų bei motyvacijos testavimo duomenys.

„Kartu su projekto partneriais nuveikta daug prasmingų darbų, kad gerėtų Europos vaikų sveikata, fizinis aktyvumas ir kognityvinės funkcijos. Dar daugiau  iššūkių ir galimybių laukia ateityje“, – teigė doc. dr. S. Pajaujienė.

Primename, kad šiame projekte sėkmingai bendradarbiavo LSU ir Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija. Pernai keturis mėnesius, nuo vasario iki gegužės, moksleiviai aktyviai dalyvavo intervencinėje programoje. 14 savaičių jie vykdė inovatyvią kognityvinėmis užduotimis praturtintą kūno kultūros pamokų ir plaukimo pratybų baseine programą. Kontrolinė vaikų grupė buvo sudaryta iš 3 ir 5 klasių moksleivių. Prieš intervenciją ir po jos  originaliais ESA programos testais buvo matuojamas moksleivių fizinis parengtumas, vertinta kognityvinių funkcijų ir motyvacijos fiziniam aktyvumui kaita. Moksleivių tėvai dalyvavo edukacinėje programoje apie fizinio aktyvumo įtaką sėkmingai vaikų raidai.

„Erasmus+ Sportas“ programos finansuojamame projekte „ESA – praturtintos sportinės veiklos programa“ dalyvavo devynios institucijos iš septynių šalių: Palermo universitetinio sporto centras (projekto koordinatorius) ir Palermo universitetas (Italija), Lietuvos sporto universitetas (Lietuva), Mursijos universitetas (Ispanija), Splito universitetas (Kroatija), Rio Majoro aukštoji sporto mokykla ir Aveiro regiono švietimo ir valorizacijos asociacija (Portugalija), Miuncheno technikos universitetas (Vokietija) ir Ankaros universitetas (Turkija).

LSU šiame projekte atstovavo dėstytojos doc. dr. S. Pajaujienė, doc. dr. I. J. Zuozienė ir dr. I. Tilindienė, o projektą administravo Tarptautinių ryšių skyriaus specialistas T. Kukenys.