LSU atletai startuos Pasaulio universitetų žaidynėse Kinijoje

Viktė Ažukaitė

Lietuvos sporto universiteto atstovė Viktė Ažukaitė

Liepos 28 – rugpjūčio 8 dienomis Chengdu mieste (Kinija) vyks Pasaulio universitetų žaidynės. Mūsų šalies ir universitetų garbę gins 36 sportininkai: 6 irklavimo, 5 plaukimo, 3 dziudo, 1 fechtavimosi, 9 lengvosios atletikos atstovai ir Lietuvos studentų krepšinio rinktinė.

„Mūsų planai ir delegacijos dydis buvo daug didesni, nei yra dabar. Pasaulio universitetų žaidynės yra antras pagal masiškumą renginys pasaulyje po Olimpinių žaidynių, tikėjomės kitokio atsakingų už sportą asmenų požiūrio į šias žaidynes. Gavus finansavimą atsirinkome prioritetines sporto šakas, suformavome sportininkų atrankos kriterijus ir paskirstėme kvotas sporto šakoms. Ir nepaisant to, kad mūsų žaidynės iš dalies kertasi su plaukimo, lengvosios atletikos ir irklavimo pasaulio čempionatais, mums pavyko surinkti pajėgią sudėtį šioms žaidynėms. Didžiuojuosi, kad beveik pusė plaukimo rinktinės sudėties iškart po pasaulio plaukimo čempionato Japonijoje atvyks ginti savo universitetų garbę, “ – teigė Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentė Indrė Čelkienė.

Džiaugiamės, kad Lietuvai Pasaulio universitetų žaidynėse atstovaus 12 Lietuvos sporto universiteto studentų. Jie dalyvaus plaukimo, krepšinio, fechtavimosi ir lengvosios atletikos varžybose.

Plaukimas
Andrius Šidlauskas
Erikas Grigaitis
Krepšinis
Kristupas Žemaitis
Karolis Giedraitis
Paulius Danusevičius
Rimantas Daunys
Lengvoji atletika
Urtė Baikštytė
Juozas Baikštys
Edis Matusevičius
Edgaras Benkunskas
Tomas Vasiliauskas
Fechtavimasis
Viktė Ažukaitė

Kipro Štreimikio/Lietuvos fechtavimo federacijos nuotrauka
Parengta pagal Lietuvos studentų sporto asociacijos informaciją