LSU alumnas Darius Daugininkas: „Stengiuosi, kad fizinio ugdymo pamokos būtų kuo įvairesnės“

Fizinio ugdymo ir sporto bakalauro bei sporto fiziologijos ir genetikos magistrantūros studijas Lietuvos sporto universitete (LSU) sėkmingai baigęs Darius Daugininkas pasuko praktiko keliu – jau kelerius metus dirba Kauno lopšelyje-darželyje „Mažylis“ ir Erudito licėjuje fizinio ugdymo mokytoju.

„Dažnai manęs klausia, kodėl pasirinkau būtent šią specialybę. Tai turbūt užkoduota vaikystėje: buvau aktyvus, judrus ir sportiškas vaikas, su tėčiu stebėdavau kone visas sporto varžybas. Mokykloje sporto užduotis norėjau atlikti geriausiai, per pertraukas su draugais kieme nuolat žaisdavau kvadratą, o po pamokų laiką leisdavau krepšinio aikštelėje iki sutemų. Pats susikonstruodavau vartus ar tinklą tarp medžių. Taigi aktyvios veiklos ir sportas visada buvo mano aistra.

Mokykloje visi trys mano auklėtojai buvo fizinio ugdymo mokytojai, nuostabūs, savo darbui atsidavę žmonės. Todėl ir fizinio ugdymo mokytojo specialybė man atrodė itin patraukli: visada esi tarp jaunų žmonių, tiesiog privalai būti pozityvus, sportiškas ir savo pavyzdžiu užkrėsti kitus būti fiziškai aktyvius. Baigdamas mokyklą turėjau įvairių pasirinkimų, bet labiausiai kirbėjo noras įstoti į Lietuvos sporto universitetą.

Studijos LSU tik patvirtino, kad tai buvo geriausias mano pasirinkimas: čia sutikau gerų draugų, dėstė puikūs žmonės ir savo srities profesionalai. Jų paskaitas prisimenu ir šiandien. Studijų metais įgijau savarankiškumo, supratau, kad norėdamas daugiau sužinoti ir pasiekti, turiu ir pats gerokai pasistengti. Šauniausia, kad studijuodamas turėjau visas galimybes aktyviai sportuoti, susipažinti su daugeliu sporto šakų, konkuruoti įvairiose sporto varžybose ir būti draugiškos bendruomenės dalimi.

Džiaugiuosi, kad tai, ko teoriškai ir praktiškai išmokau Universitete, dabar pritaikau savo darbe. Dirbu su skirtingo amžiaus vaikais, tai ir skirtingų veiklų jiems turiu sugalvoti. Darželyje priešmokyklinukai labai nuoširdūs, atvirai reiškia savo emocijas, noriai sportuoja, taigi su jais nebūna nuobodu. Mokykloje visada stengiuosi, kad ir jaunesnius, ir vyresnius moksleivius trauktų fizinio ugdymo pamokos, tad jas vedu kuo įvairesnes – tokias, kokios ir man patiktų, jei būčiau jų amžiaus“, – sako LSU alumnas D. Daugininkas.

Laisvalaikiu, po darbų, Darius sporto nepamiršta – žaidžia krepšinį Kauno krepšinio mėgėjų lygose. Tai jam padeda pailsėti po įtemptos dienos, išlieti susikaupusias emocijas ir palaikyti gerą sportinę formą.

Daugiau apie Fizinio ugdymo ir sporto studijų programą: https://bit.ly/3izxYcl