„LKKA-Atletas“ viešnagė Kinijoje prasidėjo pergalėmis

Nacionalinės krepšinio lygos čempionai „LKKA-Atletas“ krepšininkai jau penktus metus iš eilės tęsia savo tradiciją – komanda, kaip ir kasmet, išvyko į turą po Kiniją, kur puikiai reprezentuoja Lietuvą, Lietuvos kūno kultūros akademiją bei patį klubą.

Komanda gegužės 17 dieną atvyko į Kiniją ir sėkmingai pradėjo savo pasirodymą trimis pergalėmis iš eilės.

Pirmose rungtynėse kauniečių komanda Xiaoshano mieste įveikė antros lygos Hangzhou regiono komandą.

Rungtynių pradžioje didelę žaidimo spartą demonstravo Kauno komanda, kuri greitai įgijo dviženklį pranašumą, tačiau varžovai neketino lengvai pasiduoti ir antrajame kėlinyje sugebėjo prisivyti lietuvius. Tačiau „LKKA-Atletas“ komanda po pertraukos pademonstravo puikų taiklumą ir trečiajame kėlinyje D. Griciaus vedini (viso pataikė 7 tritaškius iš 9) vėl pasiekė dviženklį pranašumą, kurio jau neišvaistė ir laimėjo rungtynes 85:78.

Kitą dieną komanda išvyko į YuXuan miestą, kuriame jau tą patį vakarą egzaminavo CBA lygos komandą „ZHEJIANG CHOUZHOU BANK“ (11 vieta CBA).

„LKKA-Atleto“ komanda šiose rungtynėse pademonstravo gražų ir greitą krepšinį. Puikiai pradėję rungtynes kauniečiai neleido nei karto į priekį įsiveržti Kinijos ekipai, o po trijų kėlinių lietuviai jau pirmavo solidžia persvara 75:56. Varžovai tik pačioje rungtynių pabaigoje sugebėjo sumažinti skirtumą iki 9 taškų.

Šiose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė Vidmantas Sragauskis (28 taškai), Egidijus Mockevičius (18 taškų), Šarūnas Vingelis ir Mindaugas Stašys (atitinkamai pelnė 12 ir 10 taškų).

Trečias atsakomąsias rungtynes kitą dieną komandos išvyko žaisti į Wenzhou miestą. Čia komandas pasitiko daugiatūkstantinė sirgalių minia.

Šiose rungtynėse ir vėl dominavo mūsų krepšininkai, kurie nuo pat rungtynių pradžios pademonstravo savo „etikete“ Lietuvoje tapusį ginklą – tritaškius. E. Mockevičius dvi dienas iš eilės drebino „ZHEJIANG CHOUZHOU BANK“ salę  įspūdingais dėjimais po M. Stašio ir Š. Vingelio perdavimų.

Šiose rungtynėse nesustabdomi buvo E. Mockevičius (22 taškai, 12 atkovotų kamuolių), V. Sragauskis (21 taškas, 6 tritaškiai), Š. Vingelis (17 taškų, 6 rez. perdavimai).

„LKKA-Atletas“ krepšininkai iš viso sužais 8 rungtynes su Kinijos komandomis – 5 rungtynes iš eilės ir dar tris po dviejų dienų pertraukos.