Lietuvos studentų plaukimo čempionate triumfavo LSU sportininkai

Kaune vykusiame Lietuvos studentų plaukimo čempionate puikiai varžėsi Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentai – jie laimėjo 10 individualių (iš 18) ir 2 komandines (iš 2) rungtis.

Lietuvos čempionais tapo Martynas Lauruška, Dovilė Mikoliūnaitė, Eimantas Milius, Greta Pleikytė, Eigirdas Jankauskas, Ainis Želionis, Gintarė Bruzgytė. Antrą vietą iškovojo Arminas Sederevičius, Marija Skripkaitytė, Deimantė Ivanauskaitė, trečią – Lukas Staškus.

Estafetės pirmas vietas laimėjo Aneta Astrauskaitė ir Saulius Valatkevičius, plaukę su jau čempionais tapusiais G. Pleikyte, G. Bruzgyte, E. Jankausku, E. Miliumi, D.  Mikoliūnaite.

Nustebino, kad ir per karantiną į čempionatą atvyko net 6 universitetų plaukikai. LSU plaukikai, surinkę 385 taškus, laimėjo pirmą komandinę vietą. Antri buvo Vilniaus universiteto (297 taškai), treti – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (138), ketvirti – Kauno technologijos universiteto (90), penkti – Vytauto Didžiojo universiteto, šešti – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (24) plaukikai.

LSU gretose buvo 4 individualiai startavę plaukikai. Vadovaujantis varžybų nuostatais, komandą turėjo sudaryti ne daugiau kaip 12 dalyvių. LSU Individualistų komandoje (taip ją pavadino varžybų teisėjai), nors taškai nebuvo skaičiuojami, antrą vietą vienoje iš sunkiausių rungčių – 100 m peteliške – laimėjo trečiakursė Marija Skripkaitytė. Šioje komandoje startavo ir doktorantė Soneta Ivanovė bei per LSU plaukimo pratybas plaukti išmokę LSU magistrantas Vilius Jogminas ir studentas Ramūnas Pugžlys.

Šiame čempionate teisėjavo LSU doc. dr. Ilona Judita Zuozienė, doc. dr. Valentina Skyrienė, o už Universiteto plaukikų komandos pasirengimą varžyboms buvo atsakinga dr. Birutė Statkevičienė OLY.

Varžybos vyko sklandžiai. Studentai džiaugėsi galėdami vėl varžytis. Ir nors šypsenas slėpė veido kaukės, nuotaika buvo puiki, visi dėkojo Lietuvos studentų sporto asociacijai (LSSA), teisėjams, savo treneriams. Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti LSSA prizais ir diplomais. Komandos nugalėtojos ir prizininkės – taurėmis.