Lietuvos studentų dziudo čempionate LSU merginos- nenugalimos

Kaune vykusiame Lietuvos studentų dziudo čempionate vėl nenugalimos buvo Lietuvos sporto universiteto (LSU)  merginos. Jos komandinėje įskaitoje iškovojo pirmąją vietą, o universiteto vaikinai nedideliu skirtumu  nusileido Mykolo Riomerio universiteto (MRU) rinktinei ir liko antri.

Merginos nugalėjo keturiose iš septynių svorio kategorijų, o dviejose į finalą iškopė tik LSU sportininkės. Čempionių vardus jau ne vienerius metus apgina Giedrė Šileikaitė (svorio kategorija iki 70 kg) ir Gintarė Klišytė (78 kg).  Šios atletės  yra ir Lietuvos suaugusiųjų čempionato nugalėtojos. Svorio kategorijoje iki 63 kg į finalą iškopė dvi LSU pirmakursės – Meda Blažaitytė ir Ema Butkevičiūtė. Šįkart auksą iškovojo Meda. Ketvirtakursė Neringa Žebrauskienė pelnė sidabrą (78 kg). Sunkiausioje svorio kategorijoje (virš 78 kg) nenugalima buvo Santa Pakenytė, neseniai papildžiusi LSU studentų gretas. Gaila, kad dėl prieš savaitę Europos taurės varžybose patirtos traumos, varžybose negalėjo dalyvauti Odeta Kašelionytė.
      Vaikinų pirmenybėse tik viena finalo kova vyko tarp LSU studentų, tradiciškai tai- svorio kategorija iki 90 kg. Jame rungėsi antrojo kurso studentas  Ovidijus Varnas ir visiems žiūrovams bei dalyviams staigmeną pateikęs LSU absolventas Klaudijus Leščinskas, pusfinalio kovoje efektingu metimu įveikęs daugkartinį Lietuvos dziudo ir sambo čempioną Radvilą Matuką (MRU). Finale stipresnis buvo Ovidijus Varnas, jis ir iškovojo  vienintelį LSU vaikinų rinktinės aukso medalį. K.Leščinskui atiteko sidabras. Sidabro medalį  iškovojo ir Tomas Paskalucas (100 kg).  Mantas Jakubavičius (73 kg), Tomas Deksnys ir Marius Postnovas (abu- 81 kg) bei Tautvydas Antanaitis (100 kg) pelnė bronzą. Dėl traumos pirmenybėse nedalyvavo daugkartinis Lietuvos čempionas Andrej Klokov ir tarptautinėse varžybose dalyvavęs  Erikas Cchovrebovas.
      Reikėtų paminėti, kad  merginų ir vaikinų komandoms surinkti pergalingųs taškus padėjo Indrė Sakaitė  bei Saulius Viesulas.
      Šiuo čempionatu sezonas nesibaigė – septyni stipriausi sportininkai atstovaus LSU rinktinei SELL žaidynėse Rygoje, taip pat sieks patekti į Lietuvos studentų rinktinę, kuri liepą vyks į universiadą Rusijoje.
      Lietuvos sporto universiteto komandą čempionatui ruošė L.Dudėnienė ir P.Vinciūnas.
      Beje, visi LSU studentai ir studentės, norintys susipažinti su dziudo sporto šaka, o gal ir atstovauti universitetui įvairiose varžybose – kasdien nuo 16.00 valandos  kviečiami į LSU imtynių sale.