Lietuvos sporto universiteto studijų programomis susidomėjo Indijos universitetai

Lietuvos sporto universiteto Studijų departamento specialistė Vita Karvelytė ir Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Irena Čikotienė dalyvavo Delyje (Indija) vykusioje SIMPLED (Simple Education) konklavoje. Šio renginio tikslas buvo skatinti partnerystę tarp Indijos ir kitų užsienio šalių universitetų.

Susidomėjimas LSU studijų programomis buvo didžiulis, susitikimai vyko pagal išankstinę registraciją, bet kur kas daugiau universitetų atstovų papildomai domėjosi Kineziterapijos, Sporto vadybos, Kūno kultūros ir Treniravimo sistemų programomis. Domėjosi semestro, metų trukmės mobilumu ir studijomis LSU. Sulaukėme pasiūlymų rengti bendras studijų programas, kad Indijos studentai gautų išsilavinimą Lietuvoje bei įgytų tarptautinės patirties. Keletas Indijos universitetų po diskusijos atsiuntė bendradarbiavimo sutartis ir planuoja siųsti studentus studijų pavasario semestrą.

LSU agentas Shri Anantbodh Chaitanya, reziduojantis Lietuvoje ir talkinantis LSU pritraukiant Indijos studentus, suorganizavo kelionę ir LSU studijų programų pristatymą Shivedale vidurinėje mokykloje, Haridwar valstijoje. Buvome labai šiltai sutiktos mokyklos įkūrėjo Swami Sharad Puri, kuris jau buvo lankęsis LSU ir žinojo universiteto specifiką, pagarbiai pristatė Lietuvą ir Kauną bei žavėjosi lietuvių kultūra ir kalba. Moksleiviams buvo pristatytos studijų programos, studijų galimybės bei diskutuota apie mobilumo galimybes, apgyvendinimo sąlygas. Moksleiviai buvo labai aktyvūs – uždavė įvairių klausimų bei diskutavo. Šiame susitikime dalyvavo The Pioneer dienraščio žurnalistė / rašytoja dr. Radhika Nagrath (www.radhikayoga4wellness.com), kuri kitą dieną išspausdino straipsnį apie mūsų vizitą Shivedale mokykloje: https://www.dailypioneer.com/2019/state-editions/physical-education-is-much-more-than-mere-sports–says-lithuanian-expert.html

Galiausiai buvo suorganizuotas vizitas į Delio universitetą. Susitikome su universiteto prorektoriais, aptarėme bendradarbiavimo galimybes, aplankėme Sporto katedrą, susipažinome su sportine aplinka. Delio universitete studijuoja labai daug garsių Indijos sporto meistrų, populiariausios sporto šakos yra kriketas, plaukimas, lengvoji atletika.

Dalyvavome ir susitikime su Lietuvos konsule Indijoje. Pasidalijome rūpesčiais ir problemomis sprendžiant vizų klausimus, būsimų studentų priėmimu, gavome labai daug naudingos informacijos darbui su Indijos piliečiais bei pagalbą pasirašant sutartis.

Vizitas buvo itin naudingas skleidžiant informaciją apie LSU ir studijų programas. Artimiausiu metu pasirašysime bendradarbiavimo sutartis ir kitą semestrą tikimės sulaukti studentų iš Indijos.

Tarptautinių ryšių skyriaus informacija