Lietuvos sporto universiteto studentams – šiuolaikiška ir išmani Lt studijų sistema

Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentai pirmieji iš sporto universitetų Europoje pradėjo naudoti unikalią kompanijos „ADinstruments“ Lt gyvybės mokslų studijų sistemą. Tai šiuolaikiška „debesų“ technologiją naudojanti sistema, kurioje studentams ir dėstytojams patraukliai integruotos visos studijų veiklos: studentų individualūs ar grupiniai praktiniai darbai laboratorijoje ir savarankiška jų analizė bei interaktyvios teorijos studijos naudojant bet kurią išmaniąją įrangą. Be to, naudodamiesi šia sistema dėstytojai gali lanksčiai planuoti ir pateikti dėstomo modulio veiklas, efektyviai kontroliuoti ir vertinti kiekvieno studento savarankiškų studijų eigą bei rezultatus.

„Ši sistema labai populiari geriausiuose JAV ir Australijos universitetuose. Vadinamoji kietoji jos dalis, įvairūs prietaisai, registruoja žmogaus organizmo fiziologinius ir kitokius signalus realiomis sąlygomis, atliekant laboratorinius ar netgi mokslinius darbus, o minkštoji, programinė dalis, skirta tiems darbams savarankiškai analizuoti. Šioje sistemoje siūloma per 300 darbų, bet dėstytojai gali kurti ir savo darbus, naudodamiesi labai patogia, tam pritaikyta, programine įranga. LSU mokslininkai savo originalius laboratorinius darbus jau pristato studentams, dėstydami sporto ir pratimų fiziologiją“, – teigia LSU mokslininkas prof. dr. Arvydas Stasiulis.

Planuojama šią sistemą LSU naudoti dėstant ir kitus gyvybės mokslų modulius: sporto mediciną, sporto biomechaniką, judesių valdymą ir mokymą bei kt.

Pasak šiuolaikišką Lt sistemą išbandžiusių LSU studentų ir dėstytojų, ja itin patogu naudotis, nes bet kuriuo metu, iš bet kurio internetą turinčio įrenginio, bet kurioje šalyje ir vietoje galima analizuoti svarbius duomenis, užregistruotus laboratorijoje, interaktyviai studijuoti teorinę medžiagą, detaliai analizuoti studijų eigą.

„Šiuolaikiniai studentai sunkiai išgyvena be telefono, todėl jiems patrauklu individualiai pabandyti ir pamatyti, kaip gaunami tyrimų duomenys. Kaip rodo pasaulio patirtis, tai apie 30 proc. padidina studentų motyvaciją ir labai smarkiai – jų studijų rezultatus. Taigi Lt sistema puikiai integruota į jaunimo kasdienybę“, – įsitikinęs LSU profesorius dr. A. Stasiulis.