Lietuvos sporto universiteto rektorė: „Studijų programų populiarumas didesnis nei praėjusiais metais“

Paskelbti šių metų pagrindinio priėmimo pirmojo etapo į Lietuvos aukštąsias mokyklas rezultatai. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, šiemet pagal pirmąjį prioritetą Universitetuose beveik puse procento (nuo 1,77 iki 2,26%) išaugo norinčių studijuoti Sporto krypčių grupėje.
Lietuvos sporto universitetas taip pat sulaukė didesnio norinčių studijuoti skaičiaus. Pirmu noru pasirinkusiųjų studijas Lietuvos sporto universitete šiemet buvo 544, kai 2018 metais – 517, o 2017 – 481 studentas.

Nepaisant sporto, sveikatinimo, kineziterapijos ir vadybos studijų populiarumo, nerimą kelia pasikeitę priėmimo reikalavimai. Šiemet stojantiesiems jie buvo aukštesni: pirmą kartą skaičiuotas valstybinių brandos egzaminų rezultatų vidurkis, jis negalėjo būti mažesnis nei 40 iš 100 stojant į universitetus, taip pat pirmą kartą atsižvelgta į metinių įvertinimų vidurkį. Kadangi Lietuvos sporto universitetas laikėsi valstybės nustatyto minimalaus balo į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas, į pirmosios pakopos studijas Lietuvos sporto universitete (LSU) pakviesta mažiau stojančiųjų.

Nors Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia, kad valstybės finansuojamų vietų nesumažino, tačiau sporto krypties studijoms buvo skirta šiek tiek mažiau vietų nei praėjusiais metais (2018 metais – 80, 2019 – 75 vietos).

Jau ne vienus metus populiariausia yra Treniravimo sistemų studijų programa — šiemet studijuoti šią programą pakviesti 88 stojantieji, 40 iš jų — į valstybės finansuojamą vietą.
Antra pagal populiarumą – nauja studijų programa Pratimai, mityba ir streso valdymas. Ją studijuoti pakviesti 55 stojantieji (31 į valstybės finansuojamą, 24 – į nefinansuojamas vietas). Tarp būsimųjų studentų taip pat populiarios Kineziterapijos bei Sporto ir turizmo vadybos studijų programos.
Nuolat tarp populiarių buvusi Kūno kultūros studijų programa, šiemet nesurinko būtino studentų skaičiaus.

„Studijų programų populiarumas buvo didesnis nei praėjusiais metais. Kaip ir įprasta pastaraisiais metais, tarp stojančiųjų populiariausios Treniravimo sistemų ir Kineziterapijos studijų programos, daug norinčių studijuoti sulaukė nauja studijų programa Pratimai,  mityba ir streso valdymas. Stojantieji taip pat rinkosi Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos, Sporto ir turizmo vadybos, Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos programas. Universitetas laikėsi prieš dvejus metus patvirtinto ir šiemet įsigaliojusio vienodo konkursinio balo į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas reikalavimų. Gaila, tačiau nemažai daliai stojančiųjų buvo nelengva atitikti naujus reikalavimus.

Motyvacinis testas stojant į Kūno kultūros programą, padidėję matematikos ar biologijos reikalavimai, tapo sunkiai įveikiami stojantiesiems. Be to, sumažintas sporto pasiekimų vertinimas, neatsižvelgiant į Lietuvos Rektorių konferencijos nutarimus, skaičiuojant konkursinį balą. Prasčiausia padėtis su kūno kultūros mokytojų rengimu visoje Lietuvoje. Į Kūno kultūros programą nesurinkome studentų ne tik mes, bet ir kitos aukštosios mokyklos. Jei planuojame skatinti vaikų fizinį aktyvumą, mokyklose įdiegti tris kūno kultūros pamokas per savaitę, tam reikia šiuolaikiškai parengtų specialistų. Šiuo metu jų parengimui valstybė neskiria finansavimo, griežtina priėmimo sąlygas. Manau, kad dėl šių specialistų parengimo turime kartu diskutuoti ir ieškoti sprendimo būdų“, – teigia Lietuvos sporto universiteto rektorė doc. dr. Diana Rėklaitienė.

Pasak LSU rektorės, šiemet sėkmingai vyksta užsienio studentų priėmimas, planuojama, kad jų šiemet bus kur kas daugiau nei praėjusiais metais. D. Rėklaitienė teigė, kad išaugo susidomėjimas magistrantūros studijomis. Sutartis su Lietuvos sporto universitetu per pagrindinį priėmimo etapą pasirašė 171 pakviestasis, po antrojo priėmimo etapo pakviesti dar 33 būsimieji magistrantai. Praėjusiais metais po visų priėmimo etapų į magistrantūros studijas buvo priimti 154 studentai.

Tęsiasi ir priėmimas į bakalauro studijas. Antrajame priėmimo etape Lietuvos sporto universitetas siūlo šias bakalauro studijų programas: Treniravimo sistemosPratimai, mityba ir streso valdymas, Kineziterapija, Fizinis aktyvumas ir visuomenės sveikataFizinis aktyvumas ir sveika gyvensena (tik anglų k.), Sporto ir turizmo vadyba.

Primename, kad kviečiamieji studijuoti Lietuvos sporto universiteto pirmosios pakopos (bakalauro) studijose nuo liepos 29 d. 8 val. iki 31 d. 17 val. kviečiami atvykti į Lietuvos sporto universitetą. Sutartis pasirašyti galėsite LSU centrinių rūmų I aukšto fojė (Sporto g. 6, Kaunas).

Nepamirškite su savimi turėti būtinus dokumentus: https://www.lsu.lt/studijos/studiju-programos/pirmosios-pakopos-bakalauro-studijos/reikalingi-dokumentai/

Pasirašyti sutartį galima ir elektroniniu būdu: https://bit.ly/2On4GOL

Rugpjūčio 1 d. 12 val. bus paskelbtos likusios laisvos vietos.

Nuo rugpjūčio 1 d. 12 val. iki rugpjūčio 3 d. 12 val. vyks II priėmimo etapas, kai galėsite koreguoti savo pageidavimų prioritetus prašymuose.

Jei kils klausimų, prašome susisiekti su LSU Studijų departamentu telefonu (8 37) 302 658, (8 37) 302 659.