Lietuvos sporto universitete studijas pradėjo Erasmus studentai

Šiais metais pagal Erasmus studentų mainų programų atvyko  30 studentų iš Italijos, Ispanijos,  Vokietijos, Belgijos, Serbijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Čekijos,  Portugalijos, Kipro ir Turkijos.

Sportinės veiklos analizės magistrantūros studijas pasirinkęs studentas iš Vokietijos Tilmanas Roosas žinojo, kad kiekvieną semestrą reikės studijuoti ir gyventi skirtingose šalyse – Vokietijoje, Portugalijoje ir Lietuvoje. Jis džiaugiasi galimybe įgyti skirtingų patirčių. „Man patiko, kad LSU yra specializuotas sporto universitetas. Man ypač rūpėjo atvažiuoti į Kauną, nes mūsų programa daug dėmesio skiria biomechanikai, sportui, pratimams, o tai mane domina labiausiai. Kaunas man paliko gerą pirmą įspūdį, jis gražus, švarus, žalias miestas,“ – sako LSU studijuojantis T. Roosas.

Studentei iš Belgijos Clarai Neyrinck Baltijos šalys buvo nepažįstamos. Kineziterapiją studijuojanti belgė niekada jose nesilankė. „Skaičiau gerus Belgijos studentų atsiliepimus apie LSU, todėl pasirinkau šį universitetą,“ – pasakoja Clara.

Treniravimo sistemų studentas iš Ispanijos Carlosas Mallenas Lacambra sako norėjęs pamatyti ir pajusti kitą kultūrą, bet įsitikino, kad didelių skirtumų nėra. „Kaunas – gražus, ramus miestas, daug parkų. Universitete man viskas patinka,“ – sako Carlosas.

Užsienio studentams LSU Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojai surengė orientacines dienas, kurių metu supažindino su Universitetu, studijomis, Lietuvos istorija. Studentai dalyvavo apžvalginėse ekskursijose po Kauną ir Trakus, dalyvavo susipažinimo vakarėlyje su Studentų atstovybės nariais.