Lietuvos sporto universitete – garbus svečias iš Kanados

Lietuvos sporto universitete apsilankė Kanados Mount Royal universiteto profesorius, taikomosios fizinės veiklos asociacijos prezidentas, paralimpinio komiteto narys prof. dr. David Legg. 2015 metais jis buvo vienas iš pagrindinių asmenų organizuojant „Parapan Amerikos žaidynes“ Toronte.

Vizito metu profesorius susitiko su Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektore prof. dr. Diana Rėklaitiene, LSU prorektore doc. dr. Jūrate Požėriene, Taikomosios fizinės veiklos studijų programos direktore Vida Ostasevičiene, Nacionalinės sporto agentūros vadovu Mindaugu Špoku, mokslininku ir Europos taikomosios fizinės veiklos asociacijos valdybos nariu Kwok Ng.

Susitikimo metu  buvo aptarta ir politinė neįgaliųjų sporto situacija Lietuvoje ir Kanadoje.

„Labai džiaugiamės, kad su profesoriumi atvyko susitikti ir mūsų Nacionalinės sporto agentūros vadovas Mindaugas Špokas. Susitikimo metu M. Špokas domėjosi žmonių su negalia sporto situacija Kanadoje, skatinimo priemonimis, finansavimu ir galimybėmis Kanados modelį pritaikyti Lietuvoje. Sutarta, kad tęsime bendradarbiavimą“, – teigė LSU prorektorė doc. dr. J. Požėrienė.

Vizito metu tarp Lietuvos sporto universiteto ir Kanados Mount Royal universiteto buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuri praplės mainų ir gerosios patirties galimybes ne tik dėstytojams, bet ir studentams.  Svarbus dėmesys skirtas Lietuvos sporto universitete vykdomai Taikomosios fizinės veiklos studijų programai. Prof. David Legg taip pat susitiko su Tarptautinių ryšių skyriaus atstovais ir kitais LSU bendruomenės nariais.

„Labai svarbu, kad vizito LSU metu profesorius išsamiai domėjosi Taikomosios fizinės veiklos studijų programa. Kartu aptarėme šios programos raidos galimybes nacionaliniame ir tarptautiniame lygmenyje. Kalbėjome apie tai, kokius bendrus tyrimus galėtume atlikti ir kuo skiriasi žmonių su negalia sporto organizavimas Lietuvoje ir Kanadoje“, – pasakojo LSU prorektorė.