Lietuvos sporto universitetas stiprina partnerystę su Norvegijos sporto mokslo universitetu

Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė, Sporto mokslo ir inovacijų instituto direktorius prof. dr. Sigitas Kamandulis ir Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Irena Čikotienė lankėsi Norvegijos sporto mokslo universitete. Tai pirmaujanti Europoje ir antroji pasaulyje sporto mokslo institucija. Studentų ir dėstytojų skaičiumi ji yra analogiška LSU, bet stebina mokslinių tyrimų pasiekimai, laboratorijos ir mokslinė įranga bei jai skiriamas valstybinis finansavimas.

Per vizitą Norvegijoje susitikome su universiteto rektoriumi, studijų prorektore, Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojais, mokslininkais. Iš arčiau susipažinome su šia aukštąja mokykla, kuri teikia tripakopį išsilavinimą. Didžiausias dėmesys yra skiriamas moksliniams tyrimams atlikti. Beje, jie yra tų pačių mokslinių sričių, kaip ir LSU mokslininkų.

Susitikimo metu atnaujinome bendradarbiavimą per „Erasmus+“ programą, diskutavome ir pristatėme LSU, susipažinome su mokslinių tyrimų temomis ir derinome galimybes bendradarbiauti atliekant bendrus mokslinius tyrimus, pasikeičiant dėstytojais, mokslininkais ir studentais.