Lietuvos plaukimo čempionate LSU plaukikai ir varžėsi, ir teisėjavo

Tris dienas Klaipėdos 50 m plaukimo baseine vyko atviras Lietuvos plaukimo čempionatas. Jis įtrauktas į oficialių Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) varžybų kalendorių. Sportininkai šiame čempionate galėjo vykdyti olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos jaunimo čempionato normatyvus, todėl dalyvavo ir kitų šalių plaukikai. Lietuvos plaukimo čempionate dalyvavę plaukikai atstovavo 59 klubams. Tai gerokai paįvairio ir padidino sportininkų konkurenciją. Ypač stipri buvo Lenkijos komanda, kurioje buvo ir olimpiečiai, jau įvykdę Tokijo olimpinių žaidynių normatyvus. Be Lenkijos plaukikų, dalyvavo Latvijos, Estijos, Kazachstano ir, žinoma, Lietuvos sportininkai. Iš viso varžėsi 348 plaukikai. Čempionatas buvo rengiamas be žiūrovų, vadovaujantis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu dėl didelio meistriškumo sporto varžybų ir pratybų organizavimo būtinų sąlygų. Varžybos buvo transliuojamos tiesiogiai internetu.

Nors dėl pandemijos dabar sportininkams nelengva, tačiau per čempionatą buvo pagerinta 11 įvairaus amžiaus Lietuvos rekordų. Daugiausia medalių pelnė Kauno plaukimo mokyklos sportininkai, tarp kurių buvo ir LSU plaukikai.

Geriausiai sekėsi LSU alumnui, šių metų Lietuvos studentų plaukimo čempionui Eimantui Miliui. Jis tapo ir šių metų Lietuvos čempionu, plaukdamas 4 x 200 m estafetę laisvuoju stiliumi. Du sidabro medalius Eimantas laimėjo plaukdamas 200 m kompleksiniu plaukimu ir 200 m nugara. 200 m kompleksiniame plaukime jį aplenkė tik Lenkijos plaukikas Marcel Wagrowski, o plaukiant 200 m nugara – tik komandos draugas Erikas Grigaitis.

Būsimas LSU ketvirtakursis Paulius Martinkėnas plaukė 50 m laisvuoju stiliumi, 50 m peteliške ir 50 m nugara. Jis 50 m nugara rungtyje užėmė 6 vietą iš 40 dalyvių. Pauliaus rezultatas – 27,68 sek.

LSU antrakursis Julius Bačkulis pačioje populiariausioje pasaulyje plaukimo rungtyje – 50 m laisvuoju stiliumi – užėmė irgi 6 vietą, tik 0,23 sek. atsilikęs nuo nugalėtojo Kazachstano plaukiko Alexandro Varakino. 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje Julius buvo tryliktas iš 100 dalyvių. Nuo pirmą vietą laimėjusio lenko Kacpero Majchrzako jis atsiliko truputį mažiau negu 2 sek. Plaukdamas 50 m peteliške Julius buvo devintas iš 59 plaukikų.

Šiose varžybose teisėjavo plaukimo varžybų karjeros siekantys LSU studentai Mantas Plečkaitis ir Deimantė Ivanauskaitė. Mantas jau daugelyje varžybų yra labai atidus pradmės teisėjas, o Deimantė – posūkių.