Lietuvos kūno kultūros ženklas – geriausiai fizinių gebėjimų testus išlaikiusiems moksleiviams

Lietuvos sporto universiteto Alekso Stanislovaičio lengvosios atletikos manieže vyresniųjų klasių moksleiviai laikė Lietuvos kūno kultūros ženklo (toliau – LKKŽ) „Vis tobulėti“ testus.

Šios programos tikslas – lavinti mokinių įgimtus fizinius gebėjimus, padėti jiems patirti judėjimo džiaugsmą, stiprinti sveikatą, ugdytis savigarbą, skatinti domėtis savo fiziniu pajėgumu ir jį stiprinti. Ženklo simbolis – Lietuvos miškų galiūnas ąžuolas – įkūnija nesibaigiančią gyvybę, jėgą ir pergalę.

Stojant į aukštąsias mokyklas, kurios turi sporto krypties studijų programas (Lietuvos sporto universitete – Fizinis ugdymas ir sportas, Treniravimo sistemos, Pratimai, mityba ir streso valdymas) už LKKŽ gaunami balai įtraukiami į sporto pasiekimų vertinimą.

Šiemet LKKŽ testus laikė 25 moksleiviai – 12 merginų ir 13 vaikinų, atvykę iš Skuodo r., Kazlų Rūdos, Raseinių, Šilalės, Jurbarko, Šakių, Vilniaus, Kauno ir Kauno r.

Trys moksleiviai – Emilija Augustaitytė (Kauno r. Raudondvario gimnazija), Nedas Talalas (Kauno r. Babtų gimnazija) ir Andrius Bartkus (Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija) už pasiektą aukščiausią rezultatą (35 taškai) pelnė aukščiausią elito „Aukso su ąžuolo vainiku“ apdovanojimą. Sveikiname Emiliją, Nedą ir Andrių!

Du moksleiviai įgijo „Aukso su ąžuolo šakele“ ženklelius, aštuoni – „Aukso“, šeši – „Sidabro su ąžuolo šakele“, du – „Sidabro“ ir keturi dalyviai ženklelio neįgijo.

LKKŽ testų laikymą organizavo ir vykdė Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija drauge su Lietuvos sporto universitetu.

Doc. dr. Laimos Trinkūnienės informacija