Lietuvos kūno kultūros akademija ir šiemet sulaukė didelio stojančiųjų susidomėjimo studijų programomis.

Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA) ir šiemet sulaukė didelio stojančiųjų susidomėjimo studijų programomis. Vis dėlto dėl nelabai palankios priėmimo sistemos dauguma studijuos savo lėšomis. Jau pirmajame bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etape pirmu noru studijuoti Akademijoje pareiškė 844, antrajame 256 abiturientai. Pagal pirmuoju noru pateikusiųjų prašymus studijuoti Lietuvos kūno kultūros akademijoje skaičių ji jau kelerius metus yra viena iš Lietuvos aukštųjų mokyklų lyderių.

 

„Šiemet į Akademiją jau priėmėme beveik puse šimto studentų daugiau nei praėjusiais metais. Didžiausio dėmesio sulaukė Kineziterapijos, Turizmo ir sporto vadybos, Sportinės rekreacijos ir turizmo, Treniravimo sistemų studijų programos. Itin motyvuoti – norintys studijuoti Treniravimo sistemų ir Kineziterapijos studijų programas. Stojantieji pateikdami prašymus jas dažniausia paminėjo pirmuoju noru“, – sakė Lietuvos kūno kultūros akademijos Studijų skyriaus vedėja Asta Terentjevienė. Šiais metais per bendrojo priėmimo pirmąjį ir antrąjį etapus buvo priimti 453 studentai, 70 į valstybės finansuojamas vietas, 383 pasiryžę studijuoti savo lėšomis. Daugiau kaip pusę valstybės finasuojamų vietų surinko treniravimo sistemų (30 valstybės finansuojamų vietų) ir kūno kultūros (29 valstybės finansuojamų vietų) studijų programos. Savo lėšomis daugiausia pasiryžę studijuoti kineziterapiją, turizmo ir sporto vadybą, sportinę rekreaciją ir turizmą.

 

Tačiau tai – dar negalutiniai duomenys. Bus skelbiamas papildomas priėmimas. „Tikimės, kad mūsų aukštąją mokyklą dalis abiturientų pasirinks papildomo priėmimo metu. Jis vyks rugpjūčio 5 – 8 d. Dar yra pakankamai vietų norintiems studijuoti taikomąją fizinę veiklą, socialinę pedagogiką bei sveikatą ir fizinį aktyvumą,“ – sakė LKKA Studijų skyriaus vedėja Asta Terentjevienė.

 

Populiariausios Akademijoje kineziterapijos, treneravimo sistemų, kūno kultūros, sportinės rekreacijos ir turizmo, turizmo ir sporto vadybos programos. Akademija yra treniravimo sistemų specialistų rengimo lyderė. LKKA vadovai tikisi, kad valstybė ateityje skirs vis daugiau dėmesio sporto studijoms, o palankesnė studentų priėmimo sistema suteks galimybių jų siekiantiems abiturientams.