Lietuvos futbolui – sporto mokslo naujovės ir tyrimai

Naujausi sporto mokslininkų tyrimai, įvairūs testavimai ir galimybės susipažinti su naujausiomis sporto mokslo technologijomis. Šios ir dar daugiau galimybių atsiveria Lietuvos futbolo klubams. Nuo šiol bendradarbiaus Lietuvos sporto universitetas (LSU)  ir Lietuvos futbolo klubų asociacija A lyga (LFKA A lyga), o sutartį parašais patvirtinimo Universiteto rektorė Diana Rėklaitienė ir Lygos prezidentas Gintaras Staniulis.

„Džiaugiamės, kad pradėsime bendras veiklas su aukštąja mokykla, kuri sukaupė didelę treniravimo mokslo, sporto vadybos, psichologijos ir kitų sričių patirtį. Siekiame, kad klubai kuo daugiau bendradarbiautų su sporto mokslininkais, atliktų  įvairius testavimus, gerintų ne tik futbolininkų fizinį ir psichologinį pasirengimą, bet ir klubo vadybą, Labai laukiame įvairių Lietuvos sporto universiteto programų studentų, kurie atliktų praktiką, o ateityje susikurtų darbo vietą“, – sako G. Staniulis.

Pasak LSU rektorės, dauguma šalies trenerių ir kitų sporto srities specialistų parengiami Lietuvos sporto universitete, todėl bendradarbiavimas suteiks platesnių galimybių abiem pusėms.

 „Universitetas yra, tarytum, sporto namai, kurie jungia įvairius sporto srities atstovus. Nuolat dalijamės naujausiomis mokslo žiniomis, kviečiame žinomus pasaulyje sporto mokslininkus, bendradarbiaujame su įvairiais universitetais ir sporto organizacijomis. Neabejoju, kad šalies futbolas galės perimti gerąją patirtį, o kartu galėsime tobulinti studijų programas, mokslininkų veiklą“, – teigia D. Rėklaitienė.

LSU sporto ir partnerystės prorektorius Vidas Bružas pristatė sportininkų testavimus ir tyrimus, kuriuos atlieka Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkai. „Mokslininkų rekomendacijos svarbios kiekvienam treneriui, kuris siekia aukštų rezultatų. Tai būtina atlikti periodiškai taikant šiuolaikinius metodus“, – sako V. Bružas.

Susitikime dalyvavęs Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga direktorius Vaidotas Zajarskas domėjosi LSU sukaupta patirtimi plėtojant sportininkų dvigubos karjeros ir studijų galimybes.

Primename, kad Lietuvos sporto universitete Treniravimo sistemų programoje rengiami futbolo specializantai. Studijų metu jie lygiagrečiai gali mokytis UEFA C ir B licencijų trenerių kursuose. UEFA licencija suteikia teisę treneriams dirbti bet kurios Europos šalies klubinėje sistemoje.

Žiūrėkite vaizdo reportažą apie LSU ir A lygos bendradarbiavimą.