Legendinis krepšininkas, LSU garbės daktaras Modestas Paulauskas švenčia garbią sukaktį

Šiandien, kovo 19-ąją, gražią 75-erių metų sukaktį švenčiančiam Modestui Paulauskui Lietuvos sporto universiteto bendruomenė linki stiprios sveikatos, kantrybės – nebaigtiems darbams užbaigti, kūrybinio impulso – naujiems pradėti, geros kloties – subrandintoms idėjoms ir gražiausioms viltims įprasminti.

Nuo jaunumės talentingas sportininkas iš pradžių studijavo tuomečiame Kauno politechnikos institute, tačiau pakviestas profesoriaus Stanislovo Stonkaus netrukus tapo Kūno kultūros instituto (dabar – LSU) studentu.

Nors legendinio krepšininko sportinis gyvenimas buvo intensyvus, jis atstovavo Sovietų Sąjungos rinktinei ir Kauno „Žalgiriui“, tačiau rasdavo laiko ir studentų krepšiniui. M. Paulauskas prisimena, kad S. Stonkus net ir po studijų paprašė dar vienus metus atstovauti Kūno kultūros instituto komandai.

Tapęs kūno kultūros dėstytoju daugiau kaip du dešimtmečius žinias ir sportinius įgūdžius perteikė Kauno technologijos universiteto studentams, buvo Kūno kultūros katedros docentas.

M. Paulauskas sėkmingai treniravo įvairaus amžiaus ir meistriškumo komandas: buvusios SSRS rinktines, Lietuvos rinktines ir Kauno „Žalgirio“ komandą, šalies regionų krepšinio komandas.

Savo pedagoginės veiklos metais M. Paulauskas nuolat bendradarbiavo su LSU dėstytojais ir mokslininkais, skaitė paskaitas, vedė seminarus, dalydamasis treniruočių ir varžybine patirtimi, vadovavo studentų praktikai. Dabar talkina rengiant sporto edukologijos magistrus.

2019 m. LSU Senatas suteikė M. Paulauskui – savo alumnui, vienam žymiausių Lietuvos sportininkų, krepšinio olimpiniam, pasaulio ir Europos čempionui, nusipelniusiam sporto meistrui, garsiam treneriui, kūno kultūros ir sporto veikėjui, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ordino Komandoro kryžiaus kavalieriui – Universiteto garbės daktaro vardą.