Laidoje „Laikas veikti“ – kineziterapeutės doc. dr. Vilmos Dudonienės patarimai pradedantiems sportuoti

Lietuvos sporto universiteto kineziterapeutė doc. dr. Vilma Dudonienė 15min studijoje kalbėjosi su sveikatingumo motyvatore Vlada Musvydaite apie tai, ką turėtų žinoti pradedantys sportuoti: nuo tinkamo pasirengimo iki traumų gydymo.
Doc. V.Dudonienė papasakojo, kaip reikėtų pasirengti tiems, kurie visiškai nesportavo arba tai daro nereguliariai. Į ką turėtų dėmesį atkreipti vidutinio amžiaus žmonės? Kokios fizinio aktyvumo veiklos jiems labiausiai tinka? Apie maratonus ir kitus iššūkius.

„Jei žmogus nesportavęs, tai jokios kalbos apie maratonus negali būti. Pirmiausia reikia pradėti vaikščioti, ne bėgioti. Krūvį reikia didinti pamažu ir treniruotis reguliariai, nedaryti didelių pertraukų, sportuoti 2-3 kartus per savaitę. Dirbantiems sėdimą darbą patariama daryti pertraukas kas 45 minutes. Svarbiausia išlaikyti balansą tarp skirtingų raumenų grupių,“ – sako doc. dr. Vilma Dudonienė.

„Laikas veikti“ – tai laida, kurioje kalbama apie sveikatingumą, psichologiją, motyvaciją judėti skirtingose gyvenimo srityse. Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė kiekvieną antradienį kalbina savo srities profesionalus ir pateikia konkrečių patarimų.

Visą straipsnį ir laidos „Laikas veikti“ įrašą galite rasti naujienų portale 15min.lt

 

 

 

 

15min nuotraukos
Parengta pagal 15min.lt informaciją