Konferencijoje – Lietuvos bei tarptautinės turizmo ir sporto verslo aktualijos

Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko devintoji  LSU ir Marijampolės kolegijos tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Mokslas ir praktika: aktualijos ir perspektyvos“. Šia konferencija siekiama skatinti viešąją mokslinę diskusiją apie šalies bei tarptautines turizmo ir sporto verslo aktualijas, ekonomikos, rinkodaros, vadybos, finansų, teisės bei administravimo aspektus.

Konferencijoje kalbėta apie turizmo verslo globalizaciją, sporto vadybos aktualijas, rekreaciją ir laisvalaikį šiuolaikinėje visuomenėje, specialistų rengimą, testavimą.

Plenarinio posėdžio metu perskaityti penki moksliniai pranešimai, kurių metu pristatytos aktualios turizmo  ir laisvalaikio veiklos organizavimo problemos bei išryškinti konkurencingumą lemiantys veiksniai. Savo mokslines temas pristatė LSU Edukologijos srities doktorantūros pirmo kurso studentai  Edvinas Eimontas („Dual career model for elite athletes: role of sport federations“, vadovė prof. dr. I. Valantinė) ir Paulina Palujanskienė („The theoretical interpretation of learning organisation and educational system in Lithuania“, vadovė prof. dr. B. Švagždienė), antro kurso VU Ekonomikos srities doktorantas Antanas Ūsas („Internet website quality interfaces with customer loyalty“, vadovas prof. dr. E. Jasinskas); svečiai iš Zaporožės valstybinio universiteto prof. Vitalina Nikitenko, prof. dr. Valentyna Voronkova, prof. dr. Alla Cherep, prof. Muts Luai, Maryna Azhazha („Digital management formation and developmet in the era of information society“) ir Zaporožės valstybinio universiteto Inžinerinio instituto prof. dr. Valentyna Voronkova („Oбразование, менеджмент  и экономика  в информационном обществе“).

Iš viso konferencijoje dalyvavo 135 dalyviai ir buvo perskaityti 97 pranešimai. Konferencijoje aptarti galimi turizmo, sporto ir laisvalaikio veiklos organizavimo procesai, ypatingai akcentuota tai, kad ši veikla taptų valstybės gerovės katalizatoriumi, būtų efektyviai naudojami turimi ir esami ištekliai pagal visuomenės ir ekonominius poreikius. Diskutuota, kaip tapti konkurencingais tarptautinėje erdvėje. Dalyvių nuomone ši konferencija suteikia galimybę pateikti atsakymus į verslui rūpimus klausimus ir tuo pačiu užduoti daugybę klausimų, nes tik ieškant randami teisingi sprendimai.