Kinų studentai Lietuvos sporto universitete tobulina krepšinio įgūdžius

Kiekvieną rytą Didžioje žaidimų salėje ar auditorijose, sportuojančius Ąžuolyno parke prie Lietuvos sporto universiteto galite sutikti dešimtis užsienio studentų. Neatsiejama bendruomenės dalimi tapo ir studentai iš Kinijos.

Šiais metais semtis žinių į LSU atvyko 33 būsimi specialistai iš Pekino sporto universiteto, su kuriuo sieja  ilgametis bendradarbiavimas. Vieneriems metams dalis studentų pasirinko pirmosios ir antrosios pakopos Treniravimo sistemų studijų programos krepšinio specializaciją, kiti – antrosios pakopos Krepšinio treniravimo ir valdymo studijų programą.

I pakopos studentas Difei Hou sako: „Kai kalbame apie Lietuvą, pirma mintis, kuri šauna į galvą – tai krepšinio šalis. Aš noriu sužinoti, kaip tokia maža šalis gali tiek daug pasiekti krepšinio srityje. Žinau, kad krepšinis Lietuvoje – tai antroji religija. Atvykau čia studijuoti ir tikiuosi daug ko išmokti.“

Magistrantūroje studijuojantis Jiangchuan Yu sako, kad LSU yra labai dinamiškas universitetas ir džiaugiasi, kad po paskaitų studentai turi galimybę užsiimti įvairiomis veiklomis, bendrauti su studentais iš Lietuvos ir kitų šalių. Laisvalaikiu gali susipažinti su Kaunu ir kitais miestais.

„Pasirinkau Krepšinio treniravimo ir valdymo studijų programą. Pirmą kartą mokausi  užsienyje, tai – man didelis iššūkis, bet turiu puikią galimybę susipažinti su naujais žmonėmis, kitokia kultūra, kalba ir maistu. Malonu, kad kolegos draugiški ir linkę padėti, dėstytojai kantrūs. Man patinka krepšinis, todėl atvykau čia sužinoti, kaip Lietuvos krepšininkai tampa tokiais gerais žaidėjais,“ – pasakoja magistrantas Hai Lin.

Būsimoji bakalaurė Zhijia Zeng mėgaujasi Lietuvos gamta, džiaugiasi susiradusi lietuvių draugų su kuriais vakarieniauja ir bendrauja iki vidurnakčio. „Krepšinio teorinės paskaitos vyksta du kartus per savaitę, praktiniai užsiėmimai – tris. Visi žinome, kad krepšinio lygis Lietuvoje daug aukštesnis nei Kinijoje, todėl čia studijuodama džiaugiuosi atsiveriančiomis galimybėmis,“ – sako Zhijia Zeng.

Lietuvos sporto universitetas su Pekino sporto universitetu bendradarbiauja nuo 2002 metų. Nuolat vyksta įvairūs susitikimai, universitetai keičiasi studentais ir dėstytojais. LSU Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Irena Čikotienė teigia: „Pekino sporto universiteto atstovus domina ne tik Treniravimo sistemų studijų programa, bet ir Kineziterapija, Fizinis aktyvumas ir sveika gyvensena, Kūno kultūra ir kitos. Pagal Erasmus + programą Pekino sporto universitete mokėsi ir keletas mūsų studentų, mūsų dėstytojai skaitė paskaitas. Planuojame stiprinti mūsų bendradarbiavimą.“