Kasmetėje LSU SMD konferencijoje – aktualūs ir profesionaliai parengti studentų pranešimai

Tradicinė Lietuvos sporto universiteto (LSU) Studentų mokslinės draugijos (SMD) mokslinė konferencija „Visų mokslų raktas yra klaustukas“ šiemet, kaip ir ankstesniais metais, sukvietė būrį jaunųjų tyrėjų.

Beje, norėtųsi, kad tarp konferencijos dalyvių būtų buvę kur kas gausiau vaikinų ir Treniravimo sistemų studijų programos studentų.

Šįkart daugiausia pranešimų skaitė Kineziterapijos studijų programos studentai, kuriems vadovavo docentės daktarės Vilma Dudonienė ir Vilma Juodžbalienė. Džiugu, kad šių kūrybingų dėstytojų studentai kasmet pristato aktualius, originalius ir profesionaliai parengtus pranešimus.

Maloniai nustebino, kad mūsų studentai ne tik gerai parengia pranešimus, suformuluoja tyrimų hipotezes, juose taiko matematinės statistikos metodus, išnagrinėja ir aptaria gautus tyrimo rezultatus, bet ir be jaudulio juos pristato, puikiai atsakinėja į komisijos pateiktus klausimus.

Man, kaip plaukimo sporto specialistei, itin įdomus buvo pranešimas „Kinezioteipavimo poveikis plaukikų peties funkcijoms“, kurį pristatė būsimoji kineziterapeutė, plaukikė Bena Sarapaitė (mokslinė vadovė doc. dr. Vilma Juodžbalienė). Įsiminė ir pranešimas „Ketvirtų klasių mokinių fizinis raštingumas ir jo sąsaja su mokinių sveikata”, kurį skaitė Ada Urbonaitė-Bendoraitienė (mokslinė vadovė doc. dr. Rita Gruodytė-Račienė).

Noriu pasidžiaugti ir padėkoti konferencijos moderatoriams dr. Antanui Ūsui, doc. dr. Viktorui Šilinskui, dr. Kristinai Visagurskienei, doc. dr. Renatai Rutkauskaitei, doc. dr. Vilmai Dudonienei, lektorei Kristinai Mejerytei-Narkevičienei už ilgametį moderavimą LSU SMD mokslinėse konferencijose.

LSU SMD koordinatorės Birutės Statkevičienės OLY informacija