Garbės daktaro vardas suteiktas Tarptautinės universitetinio sporto federacijos prezidentui L. Ederiui

Šiandien Lietuvos sporto universiteto Senato posėdyje už tarptautinę studentų sporto plėtrą ir jos puoselėjimą Garbės daktaro vardas suteiktas Tarptautinės universitetinio sporto federacijos (FISU) prezidentui Leonzui Ederiui.

L. Ederis Šveicarijos sporto universitete yra baigęs kūno kultūros, edukologijos, sportininkų treniravimo bakalauro ir magistro studijas bei Šveicarijos olimpinio komiteto organizuotus vadybos kursus. Dabartinis FISU prezidentas jau bene tris dešimtmečius yra renkamas į Šveicarijos sporto plėtrą koordinuojančias savivaldos ir nacionalines institucijas.

L. Ederis jau per dešimtmetį dalyvauja FISU institucijos veikloje, šešerius metus (nuo 2015 iki 2021 m.) buvo viceprezidentas, o nuo 2021 m. išrinktas prezidentu. Nuo 2003 metų jis ne kartą vadovavo vasaros ir žiemos universiadų organizaciniams komitetams, buvo vienas iš pasaulio studentų sporto šakų (golfo, jojimo, triatlono, slidinėjimo, salės futbolo, orientavimosi sporto, šachmatų, teniso) čempionatų vienu iš organizatorių.

Dabartinis FISU prezidentas aktyviai dalyvauja ir Europos studentų plėtrą koordinuojančioje institucijoje EUSA (European University Students Association). Jis nuo 2005 iki 2012 m. buvo Europos studentų sporto asociacijos iždininkas, o 2012–2015 m. išrinktas šios institucijos viceprezidentu.