Europos sporto mokslo kongrese – gausus būrys LSU mokslininkų ir doktorantų

Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslininkai ir doktorantai šiais metais ypač aktyviai dalyvavo Paryžiuje vykusiame prestižiniame ir didžiausiame sporto mokslo renginyje pasaulyje – skaitė įprastus pranešimus ir pateikė stendinius pranešimus. Konferencijos mokslo leidinyje iš viso buvo publikuotos net septynios santraukos.

Konferencijos dalyviai Oronas Levinas, Vida Česnaitienė, Nerijus Masiulis, Tomas Venckūnas, Inga Lukonaitienė, Sigitas Kamandulis, Wouteris Vintsas, Simona Kušleikienė, Thomas Chaillou pristatė bendruomenei aktualias temas, susijusias su psichine ir fizine sveikata, senėjimu, adaptacija ypač didelės apimties (pavyzdžiui, bėgimas aplink pasaulį) ir užpakalinių šlaunies raumenų prevencijos fiziniams krūviams.

Konferencija suteikė puikią progą parodyti mokslininkų grupės vykdomus tyrimus ir patiems susipažinti su pasaulio naujienomis.

Šių metų Europos sporto mokslo kongresas neatsitiktinai vyko Paryžiuje. Kitais metais šiame mieste vyks Olimpinės žaidynes, todėl konferencijos metu ypač didelis dėmesys buvo skiriamas didelio meistriškumo sportininkų rengimo problematikai.

Savo patirtimi dalijosi daugiau nei 2300 mokslininkų ne tik iš Europos, bet ir iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Japonijos, Australijos, Pietų Amerikos, Azijos ir Afrikos sporto mokslo institucijų.