Europos neįgaliųjų plaukimo čempionate – LSU studentų startai

Airijos sostinėje Dubline prasidėjo Europos neįgaliųjų plaukimo čempionatas, kuriame su geriausiais žemyno sportininkais varžosi Lietuvos sporto universiteto studentai regėjimo negalią turintys Edgaras Matakas ir Mindaugas Dvylaitis. Edgaras jau startavo 50 metrų laisvojo stiliaus rungtyje ir užėmė ketvirtą vietą. Distanciją jis įveikė per 28.29 sekundės ir 1.28 sek. atsiliko nuo Europos čempionu tapusio baltarusio H. Zudzilau (27.01 sek.). Kartu su sportininkais čempionate yra ir LSU dėstytoja, plaukimo trenerė Birutė Statkevičienė.

„Edgaras atidavė visas jėgas, tačiau iškovoti medalį sutrukdė jaudulys. Psichologinis spaudimas buvo didelis – praėjusiais metais Edgaras šioje distancijoje tapo pasaulio čempionu, tad reikėjo vėl įrodyti, kad yra geriausias. Beje, tuomet nedalyvavo kai kurie pajėgūs plaukikai iš Ukrainos, Baltarusijos ir Lenkijos. Tai buvo mėgstamiausia mūsų studento distancija. 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje ir 100 metrų peteliške bus dar sunkiau, tačiau Edgaras pasižymi tvirtu charakteriu ir gali dar nustebinti“, –  teigia B. Statkevičienė.

Mindaugui Dvylaičiui nepavyko iškovoti medalio Dubline vykstančio Europos neįgaliųjų čempionato 100 metrų krūtine rungtyje. 21-erių kaunietis finale aplenkė du varžovus ir užėmė galutinę šeštąją vietą. M.Dvylaitis finaliniame plaukime distanciją įveikė per 1 minutę 27,51 sekundės ir 10,36 sek. atsiliko nuo Europos čempionu tapusio ukrainiečio Vyktoro Smirnovo (min. 17,15 sek.). Sidabras atiteko ispanui Israeliui Oliveriui (1 min. 17,26 sek.), bronzos medaliu pasipuošė vokietis Johannesas Weinbergas (1 min. 25,06 sek.).

Primename, kad Edgaras Matakas yra Lietuvos sporto universiteto Treniravimų sistemų antro kurso, o Mindaugas Dvylaitis – Sporto vadybos trečio kurso programų studentai. Jų trenerė – LSU absolventė Dita Kareckienė.

Nuotrauka – Lietuvos parolimpinio komiteto.