Europos čempionate- Akademijos studentų startai

Suomijos sostinėje Helsinkyje prasidėjo 21-asis Europos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame startavo Lietuvai atstovaujantys Akademijos studentai ir absolventai.

Helsinkio olimpiniame stadione  nudžiugino sprinteris Rytis Sakalauskas prasibrovęs į 100m bėgimo finalą. Jis pusfinalyje  finišavo antras (10.23/1.1).

Vyrų šuolių į aukštį atrankos varžybose taip pat sėkmingai pasirodė Raivydas Stanys. Nors nustatytas kvalifikacinis normatyvas buvo 2,28 m, R. Stanys be klaidų sėkmingai įveikė iš pradžių 2,10 m, tada  2,15 m, 2,19 m, 2,23 m ir 2,26 m aukštį, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą, tapo atrankos varžybų nugalėtoju ir užsitikrino vietą varžybų finale.

Į finalines šuolių  į aukštį  varžybas nepateko Austra Skujytė, peršokusi 1.87 m antru bandymu. Ji čempionate užėmė 13 vietą. Vietą finalą būtų užtikrinęs pirmu bandymu įveiktas 1.87 m aukštis. 1.73, 1.78 ir 1.83 m  Austra šoko be klaidų.

Indrė Jakubaitytė ietį numetė 54.39 m (x-54.39-x) ir A atrankos grupėje užėmė 7 vietą. Šioje ypatingoje mums rungtyje (joje laimėtas pirmasis lietuvių medalis Europos čempionatuose – 1958 metais Stokholme sidabrą iškovojo Birutė Kalėdienė) atstovės finale neturėsime. Po B grupės varžybų paaiškėjo, kad bendroje įskaitoje Indrė buvo penkiolikta.

Šiandien vakare turėtų paaiškėti ar pavyks Ryčiui Sakalauskui iškovoti Europos čempionato medalį. Finalas vyks 19.45 val. Be to, Helsinkio olimpiniame stadione rutulio stūmimo rungtyje šiandien startuos Austra Skujytė.

Primename, kad Suomijos sostinėje Lietuvai atstovaus 24 sportininkai. Pusė Lietuvos rinktinės sudaro Akademijos studentai ir absolventai: Austra Skujytė ( šuoliai į aukštį, rutulio stūmimas), Sonata Tamošaitytė (100 m barjerinis bėgimas), Zinaida Sendriūtė  (disko metimas),  Indrė Jakubaitytė (ieties metimas), Rytis Sakalauskas  (100 m, 4×100 m), Žilvinas Adomavičius (4×100 m),
Raivydas Stanys (šuoliai į aukštį), Povilas Mykolaitis (šuoliai į tolį), Egidijus Dilys ( 4×100), Aivaras Prankevičius ( 4×100), Mantas Dilys (trišuolis), Andrius Gudžius (disko metimas).
Čempionatui  registruoti 1342 atletai iš visų 50 Europos lengvosios atletikos federacijų.