Dėstytojas K. Karpavičius gimnastikos subtilybių LSU studentus mokė daugiau kaip pusšimtį metų

Visada tiesus, orios laikysenos, puikios sportinės formos ir geros nuotaikos – taip, tai Lietuvos sporto universiteto (LSU) dėstytojas Kostas Karpavičius, daugiau kaip pusšimtį metų studentus mokęs gimnastikos subtilybių. Šią vasarą dėstytojas jau atsisveikina su akademine veikla, bet ne su sportu – jo laukia dar ne vienas senjorų čempionatas.

LSU Senato posėdyje rektorė Diana Rėklaitienė, sporto ir partnerystės prorektorius Vidas Bružas bei kolegos senatoriai dėkojo dėstytojui K. Karpavičiui už ilgametį nuoširdų ir prasmingą darbą Universitete, linkėjo stiprios sveikatos, geros kloties ir visuomet užsukti į savo alma mater.

Sportas užvaldė nuo vaikystės
K. Karpavičiaus sportiniai gabumai atsiskleidė jau mokantis tuometėje Kauno 12-oje vidurinėje mokykloje. Daugelį metų jis buvo geriausių mokyklos sportininkų dešimtuke. Atstovavo mokyklai lengvosios atletikos aštuntkovės, plaukimo bei šaudymo varžybose. Nuo 1955 iki 1961 m. Gimnastikos sporto mokykloje lankė sportinės gimnastikos treniruotes.

1961 m. K. Karpavičius įstojo mokytis į tuometį Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą (dabar – Lietuvos sporto universitetas). Po metų buvo pašauktas tarnauti sovietų armijoje. Grįžęs po tarnybos 1965 m. tęsė studijas, o jas sėkmingai baigęs 1968 m. gavo paskyrimą dirbti čia gimnastikos dėstytoju.

Dėstytojas, treneris, sportininkas ir… medžiotojas
Be tiesioginio darbo, treniravo tuomečio LKKI vyrų ir moterų sportinės gimnastikos rinktines. 1987 m. visuomeniniais pagrindais pradėjo dirbti treneriu naujai suburtame neįgaliųjų sporto klube „Santaka“, su kuriuo bendradarbiauja iki šiol. Įvairią judėjimo negalią turinčius neįgaliuosius mokė tinklinio žaidimo sėdint ant grindų, lengvosios atletikos rungčių, mokė plaukti, žaisti šachmatais, šaškėmis. Pirmasis Lietuvoje subūrė neįgaliųjų sportinių vežimėlių krepšinio komandą. Vėliau buvo paskirtas Lietuvos neįgaliųjų vežimėlių krepšinio rinktinės treneriu. Su Lietuvos neįgaliųjų vežimėlių krepšinio ir Kauno invalidų sporto klubo „Santaka“ krepšininkais dalyvavo turnyruose Lenkijoje, Rusijoje, Graikijoje, Slovėnijoje, Vokietijoje ir kt. Aktyviai dalyvavo Neįgaliųjų sporto federacijos veikloje.

Nuo 1993 m. K. Karpavičius įsitraukė į Kauno veteranų šuolių į vandenį sporto klubo „Salto“ veiklą, entuziastingai dalyvavo ir tebedalyvauja Europos bei pasaulio senjorų šuolių į vandenį (nuo bokšto) čempionatuose. Iš jų patyręs sportininkas visada grįžta su prizinių vietų medaliais.

Laisvalaikiu K. Karpavičius suranda laiko ir šachmatų partijai. Noriai pluša sode. Daugelį metų buvo aktyvus medžiotojas.

Sportiškam dėstytojui K. Karpavičiui linkime ir toliau išlikti smalsiam, mėgautis gyvenimu ir dar ne kartą džiuginti įspūdingais šuoliais.