DELFI TV laida „Sportinė forma“: kam reikalingas sporto mokslas?

Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė ir LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto direktorius prof. dr. Sigitas Kamandulis DELFI TV laidoje „Sportinė forma“ kalbėjo apie sporto mokslą, tyrimus, kuriuos atlieka Lietuvos sporto mokslininkai, bei kas padeda sportininkams pasiekti geresnių rezultatų.

„Kai kalbame apie tituluotus sportininkus, pamirštame padėkoti jų treneriams. Būtent treneriui tenka didžiausia atsakomybė ugdant sportininką. Treneris turi būti įgijęs daug fiziologijos, psichologijos žinių, valdyti besikeičiančias technologijas. Jis motyvuoja, ugdo sportininką, o tai yra labai svarbu“,  kalbėjo LSU rektorė.

Laidoje „Sportinė forma“ sporto mokslininkų tyrimus pristatė profesorius S. Kamandulis.

„Sporto mokslas sudarytas iš įvairių dalių, apima įvairias sritis. Treneriui, kineziterapeutui ar kitam specialistui reikia ne tik anatomijos, fiziologijos, biomechanikos žinių, jis privalo išmanyti ir psichologiją, ir pedagogiką, ir sporto vadybą. Universitete kartu yra plėtojamos biomedicinos ir socialinių mokslų kryptys, todėl mes matome visumą“,  pasakojo profesorius.

Kviečiame klausytis (žiūrėti) DELFI TV laidos „Sportinė forma“ įrašo: