Daugiau nei 100 išradimų autorius dalijasi savo patirtimi

      Šią savaitę Lietuvos sporto universitete paskaitas skaito prof. dr. A. A. Nesmejanovas iš Sankt Peterburgo (Rusija). Mokslininkas, medikas, daugiau nei 100 išradimų autorius, A. A. Nesmejanovas atvyko Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros kvietimu, gavus finansavimą pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ VP1-3.1-ŠMM-01-V priemonę „Mokslininkų ir kitų tyrėjų mobilumo ir studentų mokslinių darbų skatinimas“. Profesoriaus vizitą koordinuoja Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros asistentas Saulius Kromalcas.

      Sausio 16 d. svečias universitete skaitė viešą paskaitą „Naujas sporto žaidimas „Piterbasket“ ir jo taikymas ikimokyklinio amžiaus vaikams. Fizinio ir protinio vystymosi sintezė žaidybinėje veikloje“. A. A. Nesmejanovas yra „Piterbasket“ žaidimo, kuris Lietuvoje žinomas kaip „Trikrepšis“, kūrėjas. Pirmą kartą šis žaidimas oficialiai pristatytas Sankt Peterburge 2002 m. vykusio tarptautinio krepšinio turnyro metu.

      Nuo įprasto krepšinio žaidimas „Trikrepšis“ skiriasi tuo, kad dalyvauja po tris kiekvienos komandos žaidėjus, žaidimas vyksta apskritoje aikštelėje (diametras – 18 m) su koncentriniais apskritimais, ribojančiais 3 sekundžių, dvitaškių ir tritaškių zonas. Apskritimo centre – stovas su pritvirtintomis trimis standartinėmis krepšinio lentomis, sudarančiomis trikampį. Žaidžiami 3 kėliniai po 15 min., kuriuos skiria 5 min. pertraukos. Bet kuri komanda gali pelnyti taškus, mėtydama į bet kurį krepšį. „Žaidimo taisyklių paprastumas, galimybė atakuoti bet kurį krepšį, didelis rezultatyvumas, sportinis azartas – tai privalumai, kurie gali būti išnaudojami žaidžiant mažesnėse aikštelėse, kiemuose ir jungti skirtingo amžiaus žmones bei skatinti jų bendravimą“ – teigė „Piterbasket“ autorius. Jaunesnysis krepšinio brolis „Trikrepšis“ žinomas ir Lietuvoje.  2009 m. surengtas pirmasis šio žaidimo turnyras mūsų šalyje. Jį žaidžia – ne tik jaunimas, bet ir vaikai, senjorai ar neįgalūs asmenys.

      Rytoj, sausio 18 d. (penktadienį) kviečiame klausyti A. A. Nesmejanovo paskaitos „Moksliniai atradimai ir išradimai sporte, patentai ir mokslinių atradimų apsauga. Intelektinė nuosavybė“, kuri  vyks 101 aud. (irkl.) 10:00 ir 12:00 val. Jos metu profesorius dalinsis savo patirtimi, kadangi pats yra daugybės įvairių išradimų kūrėjas.

 

 

 

Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros informacija

Giedrės Brazaitytės nuotraukos