Daniele Conte: „Krepšinio treniravimas ir valdymas – vienintelė studijų programa pasaulyje, specialiai sukurta būsimiems krepšinio specialistams“

Krepšinio treniravimas ir valdymas – išskirtinė studijų programa, vienintelė pasaulyje, suteikianti magistro laipsnį krepšinio praktikams. Ji vykdoma bendradarbiaujant su Splito (Kroatija) universitetu, o dėsto daug praktinės patirties sukaupę dėstytojai, tarp jų – garsūs pasaulyje sporto treneriai. Išskirtinė programa ir tuo, kad suteikia galimybę studijas derinti su darbu. Kiekvieną semestrą paskaitos vyksta po dvi savaites – Kaune (sausį) ir Splite (liepą). Po intensyvaus paskaitų laikotarpio studentai gali laikyti egzaminus nuotoliniu būdu. Be to, suteikiama galimybė atlikti praktiką – įgyti naujų įgūdžių ir pritaikyti teorines paskaitų metu įgytas žinias įvairiose komandose ar organizacijose.

Šios programos vadovas – vyresnysis mokslo darbuotojas, Lietuvos sporto universiteto (LSU) docentas Daniele Conte. Baigęs doktorantūros studijas Romos Foro Italico universitete ir pasisėmęs patirties JAV, Australijoje ir Brazilijoje, jis nuo 2017 m. sėkmingai dirba LSU.

Studijų programa „Krepšinio treniravimas ir valdymas“ glaudžiai susijusi su mokslinio tiriamojo darbo grupės Krepšininkų rengimo modernios technologijos veikla. D. Conte yra šios grupės koordinatorius, vadovauja keliems moksliniams tyrimų projektams, kuriais siekiama gilinti mokslines žinias ir gerinti krepšininkų rezultatus. Pagrindiniai tyrimai yra susiję su fizinio krūvio stebėsenos strategijų tobulinimu, krepšininkų rezultatų vertinimu atliekant techninę ir taktinę analizę, taikant pažangiausias testavimo procedūras bei atsigavimo būdų vertinimu siekiant sumažinti nuovargį ir traumų tikimybę. „Magistro studijų programos ryšys su moksliniu tiriamuoju darbu užtikrina išsamių žinių, grįstų naujausiais tyrimais, perdavimą studentams bei galimybę tęsti studijas doktorantūroje. Programa sukurta būsimai krepšinio trenerių, praktikų ir su krepšinio valdymu susijusių žmonių kartai“, – teigia LSU magistrantūros studijų programos Krepšinio treniravimas ir valdymas vadovas D. Conte.

Daugiau apie programą: https://www.lsu.lt/en/studies/study-programmes/masters-degree-studies/msc-international-basketball-coaching-management/