Būsimoji krepšinio trenerė iš LSU po pusmetį studijavo Kroatijoje ir Izraelyje

Pasinaudojusi „Erasmus+“ mainų programa Lietuvos sporto universiteto Treniravimo sistemų krepšinio specializantė Karolina Šimkutė du studijų pusmečius praleido svetur: trečiame kurse pavasario semestrą studijavo Kroatijoje, ketvirtame rudens semestrą – Izraelyje. Pasak Karolinos, abi patirtys labai skirtingos.

„Kroatijoje, Splito universitete, buvo didelė tarptautinių studentų bendruomenė, nuolat vyko įvairūs renginiai, buvo rengiamos išvykos. Dauguma paskaitų vyko su „Erasmus+“ programos dalyviais.

Į Izraelio Vingeito akademinį koledžą atvykome dviese – aš ir studentė iš Čekijos, tad galėjome geriau pažinti vietinius studentus.

Kroatijoje labiausiai žavėjo kraštovaizdis, aplink stūksantys kalnai. Studijos sklandžiai vyko anglų kalba. Be to, buvo surengti intensyvūs kroatų kalbos kursai, taigi pavyko pramokti ir kroatiškai. Per paskaitas dažniausiai diskutuodavome, tad nereikėjo „kalti“. Po paskaitų likdavo daug laisvo laiko.

Vingeito koledže ne tik studijavau, bet ir atlikau praktiką bei savanoriavau. Labai džiaugiuosi susipažinusi su įvairiomis Izraelio organizacijomis ir prisijungusi prie jų veiklos. Turbūt labiausiai trikdė kalbos barjeras, nes dauguma užsiėmimų vyko hebrajų kalba. Nepaisant to, visi buvo supratingi, būtiniausius dalykus paaiškindavo angliškai, o ilgainiui jau pati kai ką supratau. Tiek dėstytojai, tiek studentai labai maloniai priėmė ir nuolat kviesdavo kartu praleisti laiką. Didžiulį įspūdį padarė Izraelio kultūra, religija bei tradicijos – savaitės pradžia sekmadienį, Šabato vakarienė kiekvieną penktadienį ir kt.

Nors ir prireikė laiko prie visko prisitaikyti, tačiau tai buvo nuostabūs potyriai. Labai džiaugiuosi pasirinkusi būtent šias šalis.

Mano dalinės studijos Kroatijoje ir Izraelyje suteikė galimybę pažinti kitų kultūrų žmones, aplankyti nuostabaus grožio vietas, praplėtė požiūrį į pasaulį ir padėjo tobulėti. Taigi drąsiai sakau – tai buvo viena įdomiausių patirčių mano gyvenime!“– džiaugiasi Karolina.

Sudomino Karolinos įspūdžiai ir norėtumėte bent semestrą studijuoti svetur?
Drąsiai dalyvaukite
ERASMUS+ konkurse bakalauro ir magistro studentams į JAV, Izraelį bei Bosniją ir Hercegoviną 2022–2023 mokslo metais!

Daugiau informacijos: https://www.lsu.lt/apie-lsu/tarptautiniai-rysiai/konkursai/