Būsimieji sporto vadybininkai Rokas ir Paulius „Erasmus+“ praktiką atliko Ispanijoje bei Serbijoje

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Sporto ir turizmo vadybos studijų programos trečiakursiai Rokas Kabašinskas ir Paulius Gumbrys šiais mokslo metais pagal „Erasmus+“ programą tarptautinės patirties sėmėsi užsienyje.

„Džiaugiuosi puikia galimybe tobulintis Ispanijoje. Čia praleidau du labai įdomius ir nuotykių kupinus mėnesius – atlikau praktiką Valensijoje, „EuroProBasket“ organizacijoje. Tai krepšinio organizacija, veikianti agentūros principu. Jos tikslas – surasti žaidėjams profesionalią komandą arba suteikti galimybę mokytis universitete ar koledže, kartu žaidžiant krepšinį, – pasakoja Rokas Kabašinskas.

Per šį laikotarpį įgavau daug naudingos patirties bei atlikau įvairias užduotis: prisidėjau prie organizacijos vykdomų projektų organizavimo, ėjau skauto pareigas, rinkau kontaktinę informaciją apie JAV universitetus, bendravau su klientais tiesiogiai ir elektroniniu paštu bei socialiniais tinklais, atlikau kitas vadovo paskirtas užduotis. Tačiau svarbiausias dalykas, kurį gavau per praktiką, yra kontaktai. Juos palaikau iki šiol ir tikiuosi, kad tai man pravers ateityje. Be to, du mėnesius gyvenau Ispanijoje, kurioje fantastiškas klimatas ir visuomet besišypsantys žmonės. Rekomenduoju visiems studentams nedvejoti ir pasinaudoti Lietuvos sporto universiteto ir „Erasmus+“ teikiamomis studijų ar praktikos galimybėmis užsienyje, nes jei ne dabar, tai kada?“

„Šių mokslo metų rudens semestrą, dėstytojai profesorei Irenai Valantinei rekomendavus, nedvejodamas pasinaudoja neeiline proga – atlikau dviejų mėnesių praktiką Serbijoje, Novi Sado mieste, „College Star International“ sporto agentūroje, – džiaugiasi Paulius Gumbrys. – Ši agentūra padeda europiečiams jaunuoliams išvykti mokytis ir studijuoti į Jungtines Amerikos Valstijas ir ten tobulinti savo mokslo bei sporto įgūdžius. Tai buvo ne tik proga įgyti naujų žinių, bet ir prisidėti prie organizacijos augimo bei jos klientų siekių. Daugiausia darbo laiko skyriau skaidrėms ir pristatymams, skirtiems agentūros klientams, kurti bei tiesioginiam bendravimui su jais. Be to, dalyvavau plėtojant agentūros veiklą, ieškant potencialių partnerių – sporto mokyklų, krepšinio akademijų bei privačių mokyklų – iš įvairių Europos šalių.

Padedant kolegoms turtinau ne tik profesines, bet ir kultūrines žinias, nes teko daug keliauti. Viena iš kelionių buvo į Eurolygos Serbijos derbį tarp Belgrado „Partizan“ ir Belgrado „Crvena Cvezda“ komandų. Lankėmes Kroatijoje, kur bendravome su klientais ir susipažinome su Zagrebo miestu.

Mano praktiką vainikavo keturių dienų darbas Italijoje, Turine, vykusioje krepšinio stovykloje, kurioje bendradarbiavo mūsų „College Star International“ agentūra ir „Grantorino“ krepšinio organizacija. Šios stovyklos metu buvo pristatytos mano sukurtos skaidrės. Buvau atsakingas už visus rinkodaros reikalus, man buvo patikėta filmuoti ir fotografuoti stovyklos veiklą, o po to – redaguoti vaizdo įrašus ir nuotraukas. Ši praktika suteikė neįkainojamos vadybinės patirties. Už tai esu dėkingas Lietuvos sporto universitetui, dėstytojai I. Valantinei bei mano kolegoms Serbijoje Dušanui Kovacevic ir Mitarui Kustudijai, be kurių ši nepaprasta patirtis nebūtų įmanoma.“