Būsimasis treneris Julius Bačkulis – Lietuvos plaukimo čempionas

Kaune, Girstučio baseine, vyko Lietuvos plaukimo čempionatas. Jame dalyvavo du Lietuvos sporto universiteto (LSU) Treniravimo sistemų studijų programos studentai plaukikai Julius Bačkulis ir Ugnius Vyšniauskas.

Labai džiaugiamės, kad Julius tapo Lietuvos čempionu pačioje įdomiausioje, greičiausioje ir populiariausioje – 50 m laisvuoju stiliumi – rungtyje. Jis šį nuotolį  įveikė per 23,01 sek. Kokia buvo atkakli kova, rodo antros ir trečios vietų laimėtojų rezultatai. Antras finišavo klaipėdietis Edvinas Česnakas (23,08 sek.), o trečias – panevėžietis Tomas Lukminas (23,16 sek.). Plaukdamas 100 m laisvuoju stiliumi pirmas buvo Tomas Lukminas (50,36 sek.), o Julius atsiliko tik 0,05 sek. Panevėžietis Kristupas Trepočka buvo trečias ir nuo Juliaus atsiliko 0,11 sek.

Julius sidabro medalį pelnė plaukdamas 50 m peteliške. Jo rezultatas – 24,70 sek. Pirmas finišavo marijampolietis Nojus Šikorskis (24, 61 sek.).

LSU studentas Ugnius Vyšniauskas, plaukdamas vieną sunkiausių rungčių – 200 m peteliške, buvo septintas.

LSU plaukikų dabar laukia SELL žaidynių plaukimo varžybos. Numatoma, kad jose dalyvaus daugiau apie 30 LSU įvairių kursų ir programų studentų plaukikų. Jungsis ir nemažas būrys LSU „Erasmus“ studijuojančių studentų. LSU komandos lyderis – Julius Bačkulis, 2023 m. SELL žaidynių čempionas. LSU plaukikų komandoje – ir ukrainietis Daniil Maškov, greitai plaukiantis ir nugara, ir laisvuoju stiliumi. Pirmą kartą tokio didelio masto plaukimo varžybose dalyvaus „Erasmus“ studentės Danica ir Milica Kšelovos, Noa Garcia Montero, Sporto ir turizmo vadybos studijų programos studentė Simona Kuliešaitė ir būsimoji kineziterapeutė Emilija Kibišaitė. Tikimės, kad tuo metu Kaune, o ne treniruočių stovykloje, bus ir žaidynėse dalyvaus Andrius Šidlauskas.

Dr. Birutės Statkevičienės OLY informacija