Boksininkų tyrimai sulaukė tarptautinio pripažinimo

Boksas – populiari sporto šaka, bet treneriams vis dar trūksta moksliniais tyrimais parengtos metodikos. Siekdami pagelbėti bokso specialistams, Lietuvos sporto universiteto Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Treniravimo mokslo, Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedrų bei Treniravimo sistemų bokso specializacijos studentais atliko boksininkų rengimui svarbius tyrimus.

LSU atstovai kiek anksčiau tyrė didelio meistriškumo boksininkų greitumo ištvermę, greitumo jėgą, o pastaruoju metu analizavo, koks pliometrinių pratybų su svoriais poveikis smūgiavimo jėgai, galingumui ir ištvermei. Tyrimų rezultatai parodė, kad pliometrinės pratybos su svoriais mažai veikia smūgiavimo jėgą ir galingumą, tačiau gerokai didina smūgiavimo ištvermę.

Pasak Sporto mokslo ir inovacijų instituto direktoriaus prof. dr. Sigito Kamandulio, džiugu, kad LSU mokslininkų tyrimų rezultatai sulaukė ir tarptautinio dėmesio. „LSU dėstytojo, nusipelniusio Lietuvos bokso trenerio dr. Vido Bružo su bendraautoriais parengtas mokslinis straipsnis publikuotas gerai žinomame Italijos mokslo žurnale „Journal of Sports Medicine and Physical Fitness“ (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27623756). Įvertinti ir tų pačių autorių eksperimentai atliekant intervalines maksimalaus intensyvumo smūgiavimo pratybas – straipsnis publikuotas ypač gerai vertiname JAV mokslo žurnale „Journal of Strength and Conditioning Research“ (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28800004). Mūsų mokslininkai nustatė, kad intervalinė treniruotė didina bendrą boksininkų ištvermę bei gebėjimą išlaikyti smūgio jėgą kaupiantis nuovargiui. Beje, ir pliometrinės pratybos su svoriais, ir intervalinė treniruotė naudingos boksininkų fiziniam parengtumui, tačiau svarbu tinkamai parinkti krūvių intensyvumą ir apimtį“, – teigė prof. dr. S. Kamandulis.

Didelio meistriškumo sportininkų tyrimuose ir kaip tiriamieji, ir kaip tyrėjai dalyvavo LSU bokso specializantai, Lietuvos rinktinės nariai Paulius Zujevas, Mantas Valavičius, Vytautas Balsys ir kt.

Sporto mokslo ir inovacijų instituto informacija