Birželio 22 dieną Lietuvos kūno kultūros akademijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai.

Birželio 22 dieną Lietuvos kūno kultūros akademijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai. Čia jie susitiko su Akademijos Senatu. Išvažiuojamojo posėdžio metu Seimo nariai domėjosi Akademijos raida, aktuliausiomis problemomis ir siūlomais sprendimo būdais.
Akademijos rektorius Albertas Skurvydas Seimo nariams pristatė studentų ir dėstytojų istorinę kaitą, mūsų aukštosios mokyklos vykdomas reformas, mokslo ir sporto pasiekimus, tarptautinį bendradarbiavimą.
 
 
Senato pirmininkas prof. Aleksas Stanislovaitis Seimo narius supažindino su pastarųjų kelerių metų studentų priėmimo į Akademiją rezultatais ir problemomis. „Mes esame viena populiariausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje pagal pirmuoju noru pateikusiųjų prašymus studijuoti. Tačiau dėl nepalankios studentų priėmimo sistemos daugumą jų prarandame,“- sakė prof. A.Stanislovaitis. Komiteto nariai teigė, kad apie šias problemas diskutuota ne kartą. „ Vien rinka visų problemų neišspręs, o kai kurias gali ir pagilinti. Reikia numatyti tikslinį finansavimą ir sporto, sveikatingumo, reabilitacijos studijų programoms. Valstybė privalo turėti aiškią politiką, kokių specialistų jai reikia,“ – teigė Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys. Komiteto nariai sutarė, kad šios problemos bus aptartos su Švietimo ir mokslo ministerijos vadovais rudenį vyksiančiuose susitikimuose.
 
Daugiau apie Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto išvažiuojamąjį posėdį Akademijoje žiūrėkite interviu su komiteto pirmininku Valentinu Stundžiu: