Baigiantis metams – jubiliejinis LSU lengvaatlečių žiemos čempionatas

Jau 30-ą kartą Lietuvos sporto universiteto (LSU) Treniravimo mokslo katedros lengvosios atletikos dėstytojų kolektyvas vykdė tradicinį LSU studentų atvirąjį lengvosios atletikos žiemos čempionatą Z. Šveikausko ir A. Stanislovaičio taurėms laimėti. Čempionate dalyvavo daugiau kaip du šimtai sportininkų ir iš kitų aukštųjų mokyklų, kitų miestų ir rajonų. Varžybų dalyvius pasveikino LSU rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė, Treniravimo mokslo katedros profesorius Jonas Poderys bei nuo pirmųjų varžybų jas organizuojantis šių eilučių autorius.

Sėkmingai pasirodė net du olimpiečiai: moterų 3000 m sportinio ėjimo nugalėtoja tapo trijų olimpiadų dalyvė Brigita Virbalytė-Dimšienė (13:20,40), o vyrų 5000 m distancijoje pergalę šventė Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis Marius Žiūkas, kuris nuotolį įveikė per 20:15,08.

60 m bėgimo A. Stanislovaičio atminimo taures laimėjo Kauno sprinterė Andrė Ožechauskaitė (7,53), o antrąją ir trečiąją vietas iškovojo LSU sprinterės Karolina Deliautaitė ir Akvilė Jonauskytė. Fotofinišo sistema negalėjo išaiškinti vyro nugalėtojo, todėl Adui Dambrauskui iš Vilniaus bei kauniečiui Kristupui Seikauskui buvo paskirtas vienodas laikas (6,89) ir pirmoji vieta. Sprinto nugalėtojams ir prizininkams taures įteikė A. Stanislovaičio žmona Jūratė ir dukra Emilija. 1000 m bėgimo Z. Šveikausko atminimo taurės buvo įteiktos nugalėtojai Ramunei Klybaitei (3:06,47) ir prizininkėms Teklei Emilijai Gvildytei ir Radvilei Balnytei. Šios merginos – LSU atstovės. Tarp vyrų nugalėtoju tapo vilnietis Lukas Prokopavičius (2:41,67). Prizines vietas užėmė ir kaunietis Petras Krapikas bei bėgikas iš Vilniaus Domas Maciulevičius. Atkakli kova tarp Kauno ir Vilniaus universiteto moterų komandų vyko bėgant 800 + 600 + 400 + 200 m estafetę. Pergalę šventė Kauno merginos (5:37,70) antroje vietoje – VU atstovės (5:38,42). Vyrų estafetės bėgimą irgi laimėjo Kauno komanda (4:53,80). Visų rungčių prizininkams buvo įteikti atminimo medaliai ir diplomai, o nugalėtojams – LSU įsteigti prizai-tortai.

Kitų rungčių nugalėtojai: 300 m bėgimo – Roberta Žikaitė (41,96, LSU), Einius Trumpa (36,84, Kaunas); 600 m – Eglė Vaitulevičiūtė (1:36.91, VU), Daniel Golovacki (1:25,38, Švenčionių r., Kaunas); šuolio į tolį – Austė Macijauskaitė (5,60, LSU) ir Tomas Sabašinskas (7,09, Kaunas).