Baigėsi Londono vasaros olimpinės žaidynės

Vakar baigėsi Londono olimpinės žaidynės, kurios buvo sėkmingiausios šalies istorijoje. Lietuvos sportininkai iškovojo 5 medalius: 2 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos. Akademijos studentai ir absolventai žaidynėse liko be apdovanojimų, tačiau džiugino gerais pasirodymais ir teikia vilčių, kad ateityje vėl sulauksime aukščiausių apdovanojimų. Kai kuriems sportininkams medalis buvo ranka pasiekiamas, tačiau ne visiems pavyko įveikti jaudulį ar geriau pasirodyti trukdė traumos. Nemažiau svarbu, kad besidomintys žaidynėse dalyvavusiais mūsų šalies sportininkais turėjo pastebėti, kad dauguma jų yra Akademijos studentai ar absolventai.

Pristatome visus LKKA studentų ir absolventų pasirodymus Londone.

Arčiausia medalio buvo Atėnų žaidynių vicečempionė septynkovininkė  Austra Skujytė ir dukart olimpinis čempionas disko metikas Virgilijus Alekna.  Virgilijus Alekna disko metimo varžybose užėmė ketvirtą vietą, o Austra Skujytė tik po paskutinės, 800 m bėgimo rungties, užleido iki tol užimamą antrąją vietą. Galutinėje įskaitoje  Austra liko penkta.

Disko metikė Zinaida Sendriūtė nors ir nepateko į stipriausiųjų grupę, tačiau olimpiadoje užėmė aukštą devintąją vietą. Nesėkmingai žaidynės susiklostė sprinteriui Ryčiui Sakalauskui. Pastaruoju metu traumų kamuojamas sportininkas nepateko į  100 m bėgimo pusfinalį. 100 m su barjerais bėgimo  atrankos varžybos nesėkmingai baigėsi ir bėgikei Sonatai Tamošaitytei.

Atrankos varžybų  kartelė buvo per aukšta lengvaatlečiams  Raivydui Staniui ir Povilui Mykolaičiui. Europos vicečempionas Raivydas Stanys pirmuoju bandymu nesunkiai peršokęs 216 cm,  221 cm aukščio neįveikė. Žaidynių debiutantas Povilas Mykolaitis šuolio į tolį varžybose liko 26-as.

Olimpinių žaidynių buriavimo regatoje LKKA absolventė, Pekino olimpinių žaidynių vicečempionė Gintarė Scheidt  „Laser Radial“  klasės varžybose  užėmė  šeštą vietą. Londono olimpinių žaidynių buriavimo regatoje LKKA absolventas Juozas Bernotas vyrų RS:X klasės plaukime liko dvyliktas. Varžybose dalyvavo  38 sportininkai.

Ne taip sėkmingai buriavimo regatos vyrų „Laser“ klasėje  pasirodė Rokas Milevičius. Jis  tarp 49 buriuotojų  užėmė 42-ąją vietą .

Nors į moterų 2000 m irklavimo varžybų  finalą nepateko Akademijos studentė Donata Vištartaitė, tačiau ji sėkmingai baigė pasirodymą žaidynėse. Donata  B finale ( kovojama dėl  7-12 vietų) užėmė antrąją vietą ir galutinėje įskaitoje liko aštunta.

Nesėkmingai olimpinės žaidynės susiklostė boksininkui Egidijui Kavaliauskui. Be kovos į aštuntfinalį žengęs sportininkas turėjo pripažinti Didžiosios Britanijos sportininko pranašumą. Mo­te­rų ma­žų­jų dvi­ra­čių kro­so (BMX) var­žy­bo­se neišgijusi trauma sėkmingai pasirodyti sutrukdė Vilmai Rimšaitei. Ji į finalą nepateko ir galutinėje įskaitoje liko 13-oje vietoje.