Atnaujintas LSU bendrabutis jau šį rudenį lauks studentų

Po rekonstrukcijos atgyja vienas iš Lietuvos sporto universiteto (LSU) bendrabučių. Perkūno alėjoje įsikūręs pastatas studentų lauks jau nuo naujųjų mokslo metų šį rudenį.

Po kelerius metus vykusios trečio ir ketvirto aukštų rekonstrukcijos studentams atsivers naujos erdvės. Šiuo metu į dažais kvepiančias patalpas vežami baldai, o rugsėjį jose apsigyvens LSU studentai.

„Nuo šiol studentams pasiūlysime dar geresnes gyvenimo sąlygas. Stengiamės atliepti jų lūkesčius, sukurti tokią aplinką, kurioje būtų patogu ilsėtis, mokytis ir bendrauti. Patalpas ne tik atnaujinome, bet ir pertvarkėme. Įrengti kambariai su atskirais dušais ir tualetais, kiekviename aukšte yra gyvenamosios patalpos, pritaikytos neįgaliesiems. Įrengtas modernus apšvietimas, priešgaisrinė sistema ir geoterminis šildymas“, – pasakoja LSU Infrastruktūros ir paslaugų centro vadovas Andrius Gavorka.

LSU bendrabutyje galės gyventi apie 150 studentų.  Ateityje planuojama renovuoti ir likusius aukštus bei pakeisti viso pastato langus.

„Šiuo metu planuojame tęsti ne tik bendrabučio atnaujinimo darbus.  Artimiausiu metu prasidės LSU Centrinių rūmų fasado rekonstrukcija, neseniai sutvarkytas II rūmų koridorius, Sporto mokslo ir inovacijų instituto laboratorijos, LSU A. Stanislovaičio lengvosios atletikos maniežo apšvietimo sistema. Planuojama, kad įgyvendinsime dar vieną aplinką tausojantį projektą – ant maniežo stogo įrengsime saulės baterijas, kurios tieks elektros energiją“, – teigia LSU sporto ir partnerystės prorektorius doc. dr. Vidas Bružas.

Lėšų LSU bendrabučiui atnaujinti skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

LSU bendrabutis Perkūno alėjoje statytas 1967 metais. Be jo, studentai gyvena LSU antrame bendrabutyje Aušros gatvėje. Jame universiteto lėšomis irgi atnaujinta dalis kambarių.