Atkakliame finale iki pergalės trūko nedaug

Reto grožio ir atkaklumo Lietuvos studentų krepšinio lygos čempionato finale LSU krepšininkai po pratęsimo 113:117 (31:28, 29:22, 18:30, 23:21, 12:16) nusileido daugkartiniams LSKL čempionams Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkams.

Nors rungtynių pradžioje LSU ir VDU ekipos žaidė taškas į tašką, vėliau iniciatyvą perėmė mūsų krepšininkai. Po dviejų kėlinių LSU pirmavo dviženkle persvara 60:50, o prasidėjus trečiam padidino atotrūkį iki 14 taškų  – 69:55. Per anksti patikėję pergale mūsų krepšininkai išleido iniciatyvą iš savo rankų ir ketvirtame kėlinyje jau turėjo vytis varžovus. Dramatiška rungtynių pabaiga nugalėtojo neišaiškino – 101:101, o skuboti sprendimai per pratęsimą neleido iškovoti čempionų titulo.

LSU  taškus komandai net 43 taškus (6/10 dvit., 7/15 trit., 10/12 baudos, 9 atk. kam., 4 rez. perd., 42 naud. balai) pelnė Martynas Varnas. Šarūnas Beniušis surinko 29 (12 atk. kam., 36 naud. balai), Mindaugas Motuzas – 15, Justas Vazalis  ir Kristupas Žemaitis po 9, Deivydas Rasys – 4, Gvidas Galinauskas ir Žygimantas Jocys po 2 taškus. Naudingiausiu LSU krepšininku pripažintas Martynas Varnas.

„Visų pirma noriu padėkoti Universiteto studentams, kurie svečių arenoje aistringai palaikė mūsų komandą. Gaila, kad išleidome pergalę iš rankų. Lemtingais susitikimo momentais žaidėjams trūko patirties, darėme pernelyg daug klaidų, skubotais metimais bandėme nulemti rungtynių baigtį. Visą sezoną vertinu gerai, mūsų komanda jauna, tad kitais metais sieksime dar daugiau. Truputį liūdna, kad finalas surengtas nepatogioje žiūrovams vietoje ir nedidelėje salėje. Tikiuosi, kad kitais metais finalinės varžybos bus tikra studentų šventė,– teigė LSU komandos treneris Edas Nickus.

Vicečempionų titulą LSU iškovojo penktąjį kartą, praėjusiais metais mūsų universiteto krepšininkai buvo treti.