Alumnė G. Bernotaitė: „Po fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų LSU iškart norėjau dirbti pagal specialybę“

Masiniai sporto ir sveikatingumo renginiai, tarptautinės vaikų žaidynės, nemokamos mankštos kauniečiams, jogos pamokos, konsultacijos sveikos gyvensenos temomis – tarp šių organizacinių ir praktinių veiklų jau kone dešimtmetį sukasi Giedrė Bernotaitė, Lietuvos sporto universiteto (LSU) Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų programos alumnė.

„Mano visas gyvenimas susijęs su aktyvia fizine veikla. Mokyklos laikais sportavau lengvąją atletiką, gimnastiką, plaukimą, truputį žaidžiau tinklinį. Vėliau užbūrė gatvės šokiai – teko dalyvauti ir šių šokių pasaulio čempionate. Studijuodama susidomėjau sportine joga, sėmiausi žinių įvairiuose seminaruose, mokymuose ir tapau grupinių pratybų instruktore. Mokydamasi Universitete įsitikinau, kad sveika gyvensena, fizinis aktyvumas, nuolatinis judėjimas yra raktas į sveikesnį gyvenimą“, – pasakoja Giedrė.

Ji džiaugiasi, kad studijos LSU buvo labai kokybiškos ir daug aprėpiančios. Išmoko rengti ligų prevencijos ir sveikatos stiprinimo programas, atlikti epidemiologinius tyrimus, rengti ir įgyvendinti sveikatos stiprinimo bei fizinio aktyvumo skatinimo projektus.

Po bakalauro studijų LSU G. Bernotaitė iškart norėjo dirbti pagal specialybę, tad pasuko į Kauno miesto Visuomenės sveikatos biurą ir penkerius metus rūpinosi, kad gyventojai būtų fiziškai aktyvesni ir sveikiau maitintųsi. „Kartu su kolegomis rengėme sveikatingumo konferencijas, įmonių sporto turnyrus, kauniečiams nemokamai vedėme jogos mankštas, šiaurietiškojo ėjimo pratybas“, – visuomenės sveikatos specialisto darbus vardija Giedrė. – Labai norėjome, kad vaikai būtų fiziškai aktyvesni, todėl organizavome judėjimo savaitę vaikams, nemokamą vaikų vasaros stovyklą“.

Vėliau G. Bernotaitė prisijungė prie S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro komandos.

„Kartu su partneriais sukūrėme didžiausią nemokamų mankštų platformą „Judėk sveikai“, „Kaunas sportuoja“. Organizavome masinius sporto ir sveikatingumo renginius, tarptautines vaikų žaidynes. Jau devintus metus dirbu jogos mokytoja sporto ir sveikatingumo klubuose, vedu privačias jogos pamokas, esu kelių žurnalų konsultantė sveikos gyvensenos temomis“, – apie savo veiklą entuziastingai pasakoja LSU alumnė.

G. Bernotaitė įsitikinusi, kad sėkmingas fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų pasirinkimas – tiesiogiai susijęs su jos šiandienine karjera. Giedrė patvirtina, kad baigus šias studijas atsiveria daug profesinių galimybių: dirbti sveikatos rinkodaros specialistu, politikų patarėju ir padėjėju, sveikatos „influenceriu“ ar edukologu, profesinės sveikatos specialistu, sveikatos ekologu, inovacijų kūrėju, vystytoju ir platintoju, mokslininku.

Daugiau apie Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos bakalauro studijas
Daugiau apie Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos magistrantūros studijas