Akademijos studentų ir absolventų pasirodymas Helsinkyje

Vakar Helsinkyje baigėsi 12-asis Europos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame netrūko ne tik sėkmingų pasirodymų, bet ir nusivylimų. Visus nudžiugino Raivydas Stanys, iškovojęs Žemyno sidabro medalį. Apie jo sėkmę jau pranešėme, o daugiau galite žiūrėti internete:  http://www.youtube.com/watch?v=Wz77D6d0-_8&feature=youtu.be

Paskutiniai mūsų atletų startai susiklostė ne taip sėkmingai. Austra Skujytė rutulį nustūmė 16.53 m (16.53-x-16.50) ir finale užėmė 11 vietą.

Andriui Gudžiui kvalifikacinės varžybos susiklostė nesėkmingai. Vienintelis užfiksuotas 55.80 m metimas neleido jam savo grupėje pakilti aukščiau 15 vietos, o bendroje įskaitoje – 30-os. Andriui tai buvo pirmosios tokio lygio varžybos suaugusių grupėje.

Nepasisekė Zinaidai Sendriūtei. Pirmas jos metimas tebuvo 53.97 m, kiti du – tolesni, bet diskas nukrisdavo už sektoriaus ribų. Savo grupėje ji užėmė septintą vietą ir į finalines varžybas nepateko, užimdama čempionate 17 vietą. 2006 metais mūsų diskininkė  buvo 18-a, o 2010 metais – penkta.

Pirmą kartą čempionate dalyvavo Lietuvos vyrų 4×100 m komanda. Antrame pusfinalyje ji finišavo šešta (40.68) ir užėmė bendrą 13 vietą. Komandai atstovavo Aivaras Prankevičius,  Egidijus Dilys ir Žilvinas Adomavičius.

Lietuva Europos čempionatui Helsinkyje registravo 24 sportininkus. Pusė Lietuvos rinktinės sudaro Akademijos studentai ir absolventai: Austra Skujytė ( šuoliai į aukštį, rutulio stūmimas), Sonata Tamošaitytė (100 m barjerinis bėgimas), Zinaida Sendriūtė  (disko metimas),  Indrė Jakubaitytė (ieties metimas), Rytis Sakalauskas (100 m ), Žilvinas Adomavičius (4×100 m), Raivydas Stanys (šuoliai į aukštį), Povilas Mykolaitis (šuoliai į tolį), Egidijus Dilys ( 4×100), Aivaras Prankevičius ( 4×100), Mantas Dilys (trišuolis), Andrius Gudžius (disko metimas).

Čempionatui  registruoti 1342 atletai iš visų 50 Europos lengvosios atletikos federacijų.