Akademijoje vyko Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedros surengta mokslinė konferencija.

Akademijoje vyko Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedros surengta mokslinė konferencija. Jos metu pristatyta dešimt pranešimų, o konferenciją apžvalga „Judesių valdymo ir neuroreabilitacijos mokslo pasiekimai ir problemos pasaulyje ir Lietuvoje“ pradėjo Akademijos rektorius profesorius Albertas Skurvydas. Jis pristatė geriausius pasaulio mokslo, sporto mokslo, medicininės ir socialinės reabilitacijos srities žurnalus, Akademijos mokslininkų pasiekimus.

 

„Metų pabaigoje nusprendėme pasižiūrėti ir parodyti ką tiria mūsų katedros mokslininkai. Sporto fiziologija, neuroreabilitacija, neįgaliųjų žmonių įgalumo socialiniai ir biologiniai aspektai – pagrindinės temos, kurias aptarė Akademijos tyrėjai“, – sakė Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedros vedėjas Aivaras Ratkevičius.

 

Mokslo reikalų prorektorius prof. Arvydas Stasiulis teigė, kad metų pabaigoje Akademijos katedrų rengiamos mokslinės konferencijos tampa gražia tradicija. „Akademijos mokslininkai atlieka tyrimus genetikos, fiziologijos, reabilitacijos ir kitose srityse, moksliniams tyrimams siekiame skirti kuo daugiau dėmesio, o mūsų mokslininkų pasiekimai garsina Akademiją ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse“, – sakė prof. A.Stasiulis.

Akademijoje vykusios Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedros mokslinės konferencijos dalyviai ir jų pranešimai:

Prof. Albertas Skurvydas "Judesių valdymo ir neuroreabilitacijos mokslo pasiekimai ir problemos pasaulyje ir Lietuvoje“

Dr. Nerijus Masiulis „Žmogaus keturgalvio šlaunies raumens susitraukimo jėgos padidėjimas ištempimo metu bei nuovargio įtaka”

Rūta Adomaitienė “Neigaliųjų depresinės būsenos įgalinimo teorijos kontekste”

Dr. Aivaras Ratkevičius “Citrato sintazė ir polinkis nutukimui”

Dr. Tomas Venckūnas "Griaučių raumenų, širdies ir kraujagyslių sistemos veiklos bei elgsenos savybių genetiniai mechanizmai“

Dr. Marius Brazaitis “Kartotinai sukeltos kontroliuojamos hipertermijos ir hipotermijos poveikis fiziologiniam-terminiam stresui, motoriniai funkcijai ir imunitetui”

Prof. Kazimieras Pukėnas “Judesių ypatumų identifikavimas”

Dr. Remigijus Gulbinas “Amžiaus faktoriaus modeliavimas plaukime”

Dr. Daiva Imbrasienė “Šiuolaikinių informacinių ir neinvazinių vaizdinimo technologijų vertė išsėtinės sklerozės diagnostikai, prognozavimui ir gydymo taktikos pasirinkimui”

Prof. Arvydas Stasiulis “Aerobinio metabolizmo (VO2) greitosios adaptacijos fiziniams krūviams ypatumai priklausomai nuo amžiaus, lyties, treniruotumo, nuovargio ir sveikatos būklės”.