LSU prisidėjo prie Kauno miesto savivaldybės programos, skirtos gabiausiems miesto moksleiviams

  Prasidėję nauji mokslo metai ypatingi ypač gerai besimokantiems Kauno moksleiviams. Jie turi galimybę tobulinti savo įgūdžius lankydami universitetų dėstytojų užsiėmimus. Prie šios Kauno miesto savivaldybės iniciatyvos prisijungė visi Kaune veikiantys universitetai. Būtent jų jungtinės pajėgos ir buvo pasirinktos programai įgyvendinti. Kauno miesto vadovai, susitikę su aukštųjų mokyklų rektoriais bei fakultetų dekanais, parašais įtvirtino bendrus ketinimus įvairiapusiškai ugdyti gabius mokyklinio amžiaus vaikus bei puoselėti jų talentus. Universitetų rektoriai neabejoja, kad Kaunas patrauklus studijuoti gabiausiems šio ir kitų miestų mokiniams.

  Šiemet pagal gabių moksleivių programą bus ugdomi 3, 6  ir 10 klasių mokiniai – iš viso 135 kauniečiai. Jie atrinkti vadovaujantis specialia testavimo metodika, kurią drauge su visu programos struktūros bei turinio aprašu dar šių metų kovą patvirtino Kauno miesto taryba.

  Lietuvos sporto universitete gabiausi Kauno moksleiviai lankosi jau nuo praėjusios savaitės. Trečiokus su fizinio aktyvumo nauda ir originaliomis kūno kultūros pamokomis supažindino prof. dr. Arūnas Emeljanovas. Šią savaitę apie fizinio aktyvumo poveikį sveikatai šeštokams pasakos ir praktinius užsiėmimus ves doc. dr. Ilona Tilindienė, o su dešimtokais susitiks Sporto biomedicinos fakulteto dekanas doc. dr. Nerijus Masiulis.

  Naująją tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programą sudaro keturios sritys: asmenybinis ugdymas, matematika ir gamtos mokslai, socialiniai ir humanitariniai mokslai bei menai. Bendra vienerių metų programos trukmė – 64 akademinės valandos.