6-ojoje LSU tarptautinėje savaitėje – gausus užsienio svečių būrys

Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko 6-oji tarptautinė savaitė. Šiuo jau tradiciniu tapusiu akademiniu renginiu Universitetas siekia plėtoti ir stiprinti tarptautiškumą kviesdamas užsienio partnerinių institucijų dėstytojus, mokslininkus ir praktikus dalytis savo mokslo žiniomis bei patirtimi su studentais.

Šiųmetės tarptautinės savaitės tema – kaip įgyvendinti mokslo ir studijų vienovę sporto bei sveikatos moksluose. Renginyje dalyvavo gausus svečių būrys iš užsienio partnerinių institucijų Bosnijoje ir Hercegovinoje, Ispanijoje, Izraelyje, Čekijoje, Japonijoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Sakartvele, Slovakijoje, Slovėnijoje ir Suomijoje.

Per 6-ąją tarptautinę savaitę buvo gausu įvairių renginių. Užsienio dėstytojų programoje – net 44 paskaitos ir praktiniai užsiėmimai. Tarptautinėje partnerių mugėje iš užsienio institucijų atstovų studentai betarpiškai sužinojo apie mainų galimybes, o dėstytojai ir mokslininkai turėjo galimybę aptarti bendradarbiavimo idėjas bei projektus. Per diskusinius seminarus renginio dalyviai aptarė akademinių mainų ir bendradarbiavimo iššūkius šiandienos kontekste bei dalijosi patirtimi, kaip puoselėti tarptautiškumo kultūrą savo akademinėje bendruomenėje.

Pasibaigus tarptautinei savaitei užsienio dalyviai dalijosi įspūdžiais apie renginį:

„Dėkoju už galimybę dalyvauti jūsų tarptautinėje programoje ir būti nuostabių renginyje dalyvavusių žmonių dalimi. Labai tikiuosi profesinio bendradarbiavimo artimiausioje ateityje“, – sakė dėstytoja dr. Sima Zach iš Levinskio-Vingeito akademinio koledžo (Izraelis).

„Ačiū už nuostabią savaitę, kurią praleidome kartu su jumis visais. Esu tikras, kad tai tik tęstinės partnerystės su visais, kurie buvo čia, pradžia!“ – tvirtino dėstytojas dr. Jorge Lopez Fernqandez iš Madrido Europos universiteto (Ispanija).

„Labai jums ačiū, kad surengėte tokią malonią akademinę savaitę. Nuostabu buvo būti su jumis visais ir daugiau sužinoti apie Lietuvą ir Kauno miestą. Labai norėčiau toliau palaikyti ryšius ir čia apsilankyti dar kartą. Buvo smagu susitikti su jūsų studentais ir dėstytojais, ypač su krepšinio specializacijos studentais, nes yra tiek daug dalykų, kuriuos galima aptarti ir kurių galiu iš jūsų pasimokyti. Būtų puiku dirbti kartu ir ateityje. Kokia fantastinė yra „Erasmus“ programa!“– džiaugėsi dėstytoja dr. Tilly Spurr iš Čičesterio universiteto (Jungtinė Karalystė).